Apple отримала позов від хедж-фонду на 50 млрд доларів (відео)
Хедж-фонд Девіда Айнхорна Greenlight Capital подав позов до Apple. Хедж-фонд не згоден з тим, як компанія управляє 137 млрд дол. накопиченої готівки, і запропонував поділитися нею з акціонерами, витративши на це для початку 50 млрд дол. На думку аналітиків, Айнхорн намагається компенсувати свої втрати від падіння ринкової вартості Apple.
Читайте також: Apple анонсувала ціни на новий iPad з пам'яттю 128 Гб
Формальним приводом звернення Девіда Айнхорна до суду стала пропозиція Apple внести на майбутніх зборах акціонерів зміни до свого статуту, які позбавлять компанію можливості випускати привілейовані акції. На даний час у компанії немає таких цінних паперів, свідчить її сайт для інвесторів.
Девід Айнхорн - давній фанат Apple, що інвестує в неї з 2010 р. На даний момент він володіє 1,3 млн акцій компанії, ринкова вартість яких дорівнює 590 млн дол., зазначає The New York Times. Однак з минулого вересня папери компанії втратили близько третини своєї вартості.
У результаті Айнхорн хоче, щоб компанія збільшила добробут своїх акціонерів, поділившись з ними своїми грошовими коштами в розмірі 137 млрд дол., або 135 дол. на кожну акцію, підрахував інвестор.
Читайте також: Apple планує випуск нового iPad у жовтні (фото)
В інтерв'ю телеканалу CNBC він порівняв Apple зі своєю бабусею, яка після Великої депресії весь час відкладала більше грошей, ніж їй було потрібно. Айнхорн - завзятий гравець у покер та один із найбільш публічних представників галузі, який у 2011 р. закликав піти у відставку главу Microsoft Стіва Балмера, називаючи його ретроградом.
Айнхорн раніше пропонував представникам компанії виділити акціонерам 50 млрд дол. через випуск привілейованих акцій з дивідендної прибутковістю 4%. Однак там до його пропозицій не дослухалися. Своїм зверненням до суду він хоче привернути увагу інших акціонерів і переконати їх не підтримувати пропозиції Apple повністю відмовитися від привілейованих акцій.
Apple ще ніяк не відреагувала на заклики Айнхорна. Щоправда, в минулому році компанія вже пішла назустріч акціонерам і повернулася до практики виплати дивідендів, припиненій у 1997 р., а також пообіцяла витратити 10 млрд дол. за три роки на зворотний викуп акцій. Представляючи в січні звітність компанії, менеджмент заявив, що може підвищити дивіденди і обсяг викупу акцій.
Читайте також: Обігнавши Apple, ExxonMobil стала найдорожчою корпорацією світу
Apple - американська компанія, яка займається виробництвом програмного забезпечення, персональних комп'ютерів, аудіоплеєрів і телефонів. Продає частину своєї продукції через власну мережу магазинів, які розташовані у США, Канаді, Великій Британії, Японії та інших країнах. На компанію працюють близько 60,4 тис. чоловік. Штаб-квартира корпорації знаходиться в м. Купертіно (штат Каліфорнія).
У I кварталі 2012-2013 фінансового року (ФР, - завершився 29 грудня 2012 р.) практично не наростила чистого прибутку, незважаючи на зростання продажів iPhone і iPad. Показник збільшився лише на 0,8% до 13,08 млрд дол. у порівнянні з 13,06 млрд дол. за аналогічний період роком раніше. Виручка компанії за звітний період підвищилася на 17,7% і склала 54,51 млрд дол., роком раніше показник складав 46,33 млрд дол.
Пізніше повідомлялося, що слабкий квартальний звіт обрушив акції Apple на 11%. Даний звіт експерти охарактеризували як найгірший за останні роки: найслабше зростання прибутку із 2003 р. і найменший приріст виручки за останні 14 кварталів.