ua ru

Анатолій Голубченко призначений на посаду першого заступника голови КМДА

Автор: RBC.UA
Виконувач обов'язків першого заступника голови Київської міської державної адміністрації (КМДА) Анатолій Голубченко призначений на посаду першого заступника голови КМДА. Цю інформацію РБК-Україна підтвердили у прес-службі Голубченка.

Виконувач обов'язків першого заступника голови Київської міської державної адміністрації (КМДА) Анатолій Голубченко (на фото) призначений на посаду першого заступника голови КМДА. Цю інформацію РБК-Україна підтвердили у прес-службі Голубченка.

Читайте також: Янукович призначив голів Подільської, Дніпровської та Деснянської РДА в Києві

"Так, призначений", - повідомили у прес-службі Голубченка.

За інформацією прес-служби КМДА, відповідне розпорядження у вівторок, 21 травня, підписала секретар Київради Галина Герега після узгодження кандидатури Президентом України та Кабінетом міністрів.

Разом з тим, Голубченко звільнений з раніше займаної посади заступника голови КМДА.

Як повідомляється, відповідне розпорядження було підписано у вівторок, 21 травня.

Ще не відомо, які сфери життєдіяльності столиці буде курирувати новопризначений перший заступник голови.

Зазначимо, ще вчора, 20 травня, глава КМДА Олександр Попов лише висловлював сподівання, що Голубченко незабаром стане його "повноцінним" першим заступником: "Я подам на нього (Голубченка) документи і сподіваюся, що найближчим часом він буде призначений".

Нагадаємо, Голубченко був призначений в.о. першого заступника голови КМДА 28 березня ц.р.

Раніше, 26 березня, тодішній перший заступник голови КМДА Олександр Мазурчак подав у відставку під тиском громадської думки, що вимагала покарати винних у неналежному рівні готовності комунального господарства столиці до ліквідації наслідків снігопаду. "Що стосується вашої відставки, я її приймаю", - сказав Мазурчаку Попов.

Читайте також: Янукович призначив Луцького, Курінного і Бондаря головами РДА в Києві

Подаючи у відставку, Мазурчак заявив: "Я визнаю, що як керівник комісії з техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій я недооцінив наслідків, які могли бути від цієї негоди, що не організував на належному рівні роботу цієї комісії і не зміг запобігти тим наслідкам, хоча деякі з них можна було мінімізувати. У зв'язку з цим я подаю прохання про свою відставку".

Олександр Мазурчак в КМДА координував, зокрема, роботу житлово-комунального господарства. 11 квітня Мазурчак був призначений радником голови КМДА.

Зазначимо, що пост першого заступника голови КМДА не є новим для Голубченка.

У вересні 2006 р. Голубченко обійняв посаду першого заступника столичного мера Леоніда Черновецького. Після приходу до влади Віктора Януковича Черновецький провів "оптимізацію структури управління КМДА" в рамках "нового підходу до формування кадрового складу, який впроваджується Президентом і прем'єр-міністром".

Читайте також: Звільнений за провал у прибиранні снігу чиновник призначений главою управління КМДА з надзвичайних ситуацій (фото)

У червні 2010 р., після призначення першим заступником Черновецького екс-міністра ЖКГ Олександра Попова, Голубченко став "просто" заступником голови КМДА, без приставки "перший". Курирував питання підготовки та проведення в Києві Євро-2012, а також діяльність управлінь транспорту, реклами, ритуальних послуг і туризму.

Анатолій Голубченко народився 6 червня 1950 р., уродженець Маріуполя Донецької області. У 1972 р. закінчив Жданівський металургійний інститут за фахом обробка металів тиском (інженер-металург). У 1988 р. отримав ступінь кандидата технічних наук.

У 1991 р. переїхав до Києва, де у 1991-1995 рр. обіймав посаду першого заступника голови Державного комітету з металургійної промисловості, заступника міністра промисловості і міністра промисловості.

Із серпня 1997 по грудень 1998 рр. займав пост першого віце-прем'єр-міністра в уряді Валерія Пустовойтенка. З 1994 по 1998 рр. поєднував урядові пости зі статусом народного депутата II скликання. Після відставки з Кабміну півроку працював на посаді першого заступника голови Фонду державного майна.

З 1999 р. по серпень 2006 р. Голубченко займався бізнесом: у 1999-2001 рр. науковий консультант Стахановського заводу феросплавів у Луганській обл., із 2002 р. по серпень 2006 р. - голова наглядової ради ВАТ "Укрелектроапарат" у Хмельницькому.