ua ru

Наслідки стихії: Перший заступник голови КМДА Мазурчак пішов у відставку, ще двох чиновників звільнено

Автор: RBC.UA
Голова Київської міської державної адміністрації Олександр Попов прийняв відставку першого заступника голови КМДА Олександра Мазурчака. Про це він заявив на розширеному засіданні колегії КМДА, передає кореспондент РБК-Україна.

Голова Київської міської державної адміністрації Олександр Попов прийняв відставку першого заступника голови КМДА Олександра Мазурчака. Про це він заявив на розширеному засіданні колегії КМДА, передає кореспондент РБК-Україна.

"Що стосується вашої відставки, я її приймаю", - сказав Попов.

Заявляючи про відставку, Мазурчак заявив: "Я визнаю, що як керівник комісії по техногенно-екологічній небезпеці і надзвичайних ситуацій я недооцінив наслідків, які могли бути від цієї негоди, не організував належним рівнем роботу цієї комісії і не зміг попередити ті наслідки, хоча б деякі з них можна було мінімізувати. У зв'язку з цим я подаю прохання про свою відставку".

Якщо Мазурчак пішов сам, то начальника ГУ з питань надзвичайних ситуацій Пшеничного Попов звільнив.

Читайте також: "Київавтодор" підтримує ініціативу врегулювання руху великовагового транспорту в Києві в зимовий і в літній період

Дісталося на горіхи і директору "Київавтодор" Георгій Глінський. Олександр Попов запропонував йому пошукати іншу роботу. "Давайте розглянемо питання "Київавтодору". Всім зрозуміло, що в таких умовах потрібно було не жаліти сили, особливо звернути увагу на ті ділянки, де ми вже знаємо, що є затори в таких ситуаціях. Що там повинні бути тягачі, які в цей час можуть транспортувати транспорт, який зупиняється. Я так розумію, що для "Київавтодору" трошечки раніше настала весна. Тому пане Глинський я вважаю, що в такий ситуації ви маєте нести відповідальність за п'ятницю і ніч 22-23 числа і тому я пропоную іти вам на іншу роботу", - сказав Попов.

Попов поклав персональну відповідальність за стабільну роботу міста під час можливого паводку на директора Департаменту міського благоустрою та збереження природного середовища Сергія Садового.

Відзначимо, що згідно зі ст. 16 закону України "Про столицю України - місто-герой Київ" перший заступник і заступники голови КМДА призначаються і звільняються мером Києва за погодженням із Президентом і Кабінетом міністрів України.

Олександр Мазурчак в КМДА координує зокрема роботу житлово-комунального господарства, а саме на комунальні служби надходить найбільше скарг після снігопаду, який пройшов у Києві в минулі вихідні. Два інших чиновника прямо пов'язані з роботою з усунення наслідків стізхіі в Києві.

Снігопад обернувся колапсом для транспортної системи Києва. Столиця простояла у пробках майже добу з п'ятниці на суботу. Понеділок був оголошений вихідним для того щоб полегшити роботу комунальних служба, однак уже сьогодні ввечері київ знову зупинився - пробки становлять 8 балів.У Києві та столичній області негода почалося 22 березня. До вечора п'ятниці воно набуло характеру надзвичайної ситуації - єдиним працездатним видом громадського транспорту залишилося метро, ​​на дорогах утворилися багатокілометрові і багатогодинні затори. Реакцію міської влади в опозиції називають недостатню і запізнілою.

Стихія стихла в неділю вранці. Це дало можливість частково відновити рух громадського транспорту. Такої кількості опадів за період метеорологічних спостережень протягом зимового періоду взагалі не спостерігалося з 1881 р. Затори обіцяють киянам ще протягом 2-3 днів.