Законопроекти про ринок землі та скасування депутатської недоторканності не будуть розглядатися на 11 сесії VI скликання Верховної Ради України. Таке рішення парламентарії прийняли при затвердженні порядку денного засідань ВР. Про це повідомляє кореспондент РБК-Україна.
Законопроекти про ринок землі та скасування депутатської недоторканності не будуть розглядатися на 11 сесії VI скликання Верховної Ради України. Таке рішення парламентарії прийняли при затвердженні порядку денного засідань ВР. Про це повідомляє кореспондент РБК-Україна.
Читайте також: Литвин відкрив 11 сесію парламенту VI скликання (відео)
Зокрема, Верховна Рада України 265 голосами затвердила порядок денний засідань парламенту 11 сесії VI скликання, виключивши з неї законопроекти, які, на думку парламентських комітетів, не могли розглядатися через їхню недоопрацьованність, а також 68 законопроектів, на вилученні яких з порядку денного наполягала ПР.
Варто відзначити, що перед цим парламентарії затвердили додаток № 1, який містить "список законопроектів, які комітети за висновками їхнього попереднього розгляду пропонують не включати до порядку денного 11 сесії ВР VI скликання". За вилучення визначених комітетами законопроектів з порядку денного проголосували 236 народних депутатів.
Читайте також: Бюджет-2013 необхідно розглядати після виборів до ВР, - Єфремов
Коментуючи зняття з розгляду законопроекту про депутатську недоторканність, спікер Володимир Литвин зазначив: "Питання про попереднє схвалення та подальший розгляд такого законопроекту включається до порядку денного першої сесії новообраної Верховної Ради України без голосування".
Крім того, Литвин повідомив, що на останній сесії парламенту діючого скликання питання про внесення змін до Конституції України розглядатися не можуть. "Відповідно до ч.2 ст. 149 регламенту ВР, питання про попереднє затвердження законопроекту про внесення змін до Конституції України (ст.155 Конституції України) не може розглядатися ВР України на останній сесії строків її повноваження. Питання про попереднє затвердження та подальшому розгляді такого законопроекту включається до порядку денного першої сесії новообраної ВР України без голосування", - заявив спікер.
Як повідомлялось раніше, нардепи, згідно затвердженого плану, будуть працювати до 12 грудня 2012 р., коли вже зберуться депутати наступного скликання. Таким чином, сесія триватиме лише 3,5 місяці, і буде проходити як в період виборчої компанії так і безпосередньо самих парламентських виборів. В ході одинадцятій сесії парламентарії планують розглянути всього 898 питань.
Що стосується законопроекту про ринок землі, то на попередній сесії ВР також відмовилася його розглядати, незважаючи на те, що парламентський комітет з питань аграрної політики та земельних відносин рекомендував парламенту прийняти у другому читанні та в цілому законопроект про ринок земель. Відзначимо, деякі експерти вважають, що в разі прийняття в цілому закону № 9001-д "Про ринок землі" 2/3 нині працюючих цукрових заводів можуть зникнути.
У свою чергу президент асоціації фермерів та приватних землевласників України Микола Миркевич заявляє про необхідність проведення всеукраїнського референдуму за законом про ринок землі.
Законопроект № 9001-д "Про ринок землі" народні депутати прийняли в першому читанні 9 грудня 2011 Документом передбачається купівля-продаж земель сільськогосподарського призначення з 2013 р. 27 грудня Верховна Рада продовжила мораторій на купівлю-продаж с/г земель до 1 січня 2013 р.
Відзначимо, законопроект № 3251 про зняття депутатської недоторканності, який ВР прийняла 5 липня і направила в КСУ, в кінці серпня був визнаний конституційним.
Зокрема, документ пропонує виключити з чинної редакції Конституції України частину першу статті 80, згідно з якою "народним депутатам України гарантується депутатська недоторканність". У законопроекті також пропонується частину третю статті 80 викласти в новій редакції, згідно з якою "народний депутат України не може бути без згоди Верховної Ради України затриманий чи заарештований до набрання законної сили обвинувальним вироком суду щодо нього". У частині 3 статті 105 запропоновано виключити слова "якщо тільки Президент України не був усунений з поста в порядку імпічменту".