ua en ru

Конституційний суд схвалив обмеження депутатської недоторканності

Автор: RBC.UA
Конституційний суд України (КСУ) визнав законопроект № 3251 про зняття депутатської недоторканності конституційним, передає кореспондент РБК-Україна.

Конституційний суд України (КСУ) визнав законопроект № 3251 про зняття депутатської недоторканності конституційним, передає кореспондент РБК-Україна.

Нагадаємо, законопроектом, який ВР прийняла 5 липня і направила до КСУ, пропонується виключити з чинної редакції Конституції України частину першу статті 80, згідно з якою "народним депутатам України гарантується депутатська недоторканність", а частину третю цієї статті викласти в новій редакції, згідно з якою " народний депутат України не може бути без згоди Верховної Ради України затриманий чи заарештований до набрання законної сили обвинувальним вироком суду щодо нього ". У частині 3 статті 105 запропоновано виключити слова "якщо тільки Президент України не був усунений з поста в порядку імпічменту".

Нагадаємо, що 20 червня ВР внесла до порядку денного сесії і направила до Конституційного суду України опозиційний законопроект № 10530 про внесення зміни до Конституції України щодо зняття недоторканності з нардепів, суддів і Президента. КСУ розглянув відповідний проект закону і визнав заплановані зміни до Конституції конституційними в частині обмеження депутатської недоторканності, але відхилив обмеження президентської недоторканності.

З прийняттям законопроекту № 3251, депутати підтримали рішення КСУ і привели законопроект у відповідність з рішенням КСУ. З нього виключили норми про обмеження президентської недоторканності. Саме в такій редакції проект закону розглядав КСУ.

Зазначимо, що коли законопроект №3251 розглядався в парламенті, доповідач, голова підкомітету комітету з питань правової політики Юрій Мірошниченко, зазначив: "Що стосується народних депутатів, то по ним може бути порушено кримінальну справу, проводиться слідчі дії, але позбавити їх волі можна буде тільки після того, як набуде чинності вирок суду. Таким чином, імунітет, або недоторканість значно обмежується і фактично з будь народному депутату можна буде проводити слідчі дії".

Він також нагадав, що після того, коли прийде рішення Конституційного суду, "через сесію, на наступну, вже потрібно не менше 300 голосів".