Колишній виконуючий обов'язки міністра оборони України Валерій Іващенко, який займав цю посаду при перебуванні прем'єром Юлії Тимошенко, офіційно отримав політичний притулок у Данії.
Колишній виконуючий обов'язки міністра оборони України Валерій Іващенко (на фото), який займав цю посаду при перебуванні прем'єром Юлії Тимошенко, офіційно отримав політичний притулок у Данії. Це підтвердив данський міністр закордонних справ, передає Reuters.
Раніше цю інформацію розповсюдили джерела в МЗС Данії.
Політичний притулок Іващенку надано в рамках Конвенції ООН про статус біженців.
Валерій Іващенко припустив, що в рішенні про надання йому притулку значну роль відіграли заяви лідерів західних країн, ЄС і резолюції ПАРЄ. Своє рішення просити політичного притулку Іващенко пояснив так: "Вони знову почали переслідування, знову хотіли посадити мене".
Читайте також: Іващенку замінили покарання на умовний термін і звільнили з-під варти
За словами колишнього чиновника, він хотів би повернутися в Україну, але поки не може. "Україною керує жменька тих, хто діє так, ніби вони успадкували права на всю країну і її багатства", - сказав Іващенко.
Заступник голови фракції "Батьківщина" Сергій Соболєв упевнений, що опозиція зробила на засіданні ПАРЄ все, щоб Іващенко отримав політичний притулок. "Як член постійної делегації я можу сказати, що ми зробили все під час засідання в січні, щоб у резолюції ПАРЄ були вказані не тільки прізвища Тимошенко, Луценка, але і Іващенка. Саме тому, я думаю, пішла така швидка реакція з боку Європейського співтовариства", - сказав Соболєв.
А ось у Партії регіонів вважають, що Україні необхідно встановити, на яких умовах Іващенко міг отримати притулок у Данії.
Читайте також: Валерій Іващенко оскаржив вирок суду
Нагадаємо, 12 квітня 2012 р. Печерський районний суд Києва засудив Іващенка до п'яти років позбавлення волі за звинуваченням у зловживанні службовим становищем при підписанні плану санації держпідприємства Міноборони "Феодосійський судномеханічний завод". Цей документ передбачав реалізацію державного майна, в тому числі трьох причалів, бомбосховища і будівлі, яка забезпечувала розміщення і зберігання мобілізаційних матеріальних резервів. Нібито розмір збитку склав 70,9 млн грн.
Іващенко заявив, що його справу сфабрикував колишній заступник генпрокурора Віталій Щоткін. Вирок був розкритикований Гельсінкським комітетом, США і Євросоюзом.
У серпні Апеляційний суд Києва змінив Іващенку покарання на умовний термін і звільнив його з під варти в залі суду. Раніше в той же день суддя заявила на засіданні апеляційного суду, що Іващенко припустив, що через недосвідченість міг допустити помилку при підписанні плану санації. Іващенко оскаржив вирок суду, оскільки впевнений у своїй невинності.
Читайте також: Правозахисне становище в Україні в 2012 р. залишалося невтішним, - Human Rights Watch
Після відставки Юрія Єханурова Іващенко в період з 5 червня 2009 р. по 11 березня 2010 р. виконував обов'язки глави військового відомства в уряді Юлії Тимошенко. Розпорядженням від 19 квітня 2010 р. Кабмін звільнив Іващенка з посади першого заступника міністра оборони України за власним бажанням.