Валерій Іващенко оскаржив обвинувальний вирок суду, - адвокат
Адвокати колишнього тимчасового виконувача обов'язків міністра оборони України Валерія Іващенка подали касаційну скаргу на вирок, яким екс-член уряду був засуджений до п'яти років позбавлення волі умовно. Про це РБК-Україна повідомив адвокат Іващенка Борис Нечипоренко.
Читайте також: Іващенко і Луценко порушили закон, - Янукович
"Сьогодні ми подали касаційну скаргу на вирок Іващенку до Вищого спеціалізованого суду України з розгляду кримінальних і цивільних справ, оскільки вважаємо, що наш підзахисний невинний у вчиненні інкримінованого йому злочину, за який він був засуджений", - сказав Нечипоренко.
Нагадаємо, 12 квітня 2012 Печерський районний суд Києва засудив Іващенка до п'яти років позбавлення волі з позбавленням на три роки права займати посади, пов'язані з виконанням організаційно-розпорядчих та адміністративно-господарських обов'язків в установах, підприємствах та організаціях усіх форм власності, і з позбавленням 2-го рангу держслужбовця. У відповідності з вимогою статті 82 Кримінального кодексу, у строк відбування покарання засудженого Іващенка було враховано термін його попереднього ув'язнення, починаючи з 21 серпня 2010 р., коли його заарештували і помістили до Лук'янівського СІЗО.
Іващенку поставили у провину те, що в листопаді 2009 р. він підписав план санації державного підприємства Міноборони "Феодосійський судномеханічний завод" (ФСМЗ) у зв'язку з його банкрутством. На підприємство було призначено керуючого санацією, який продав ФСМЗ одній з кримських фірм за 17,2 млн грн (хоча завод оцінили в 70,9 млн грн). Іващенко підписав згаданий документ, незважаючи на заперечення керівників профільних департаментів Міноборони. Судове рішення оголосив суддя Сергій Вовк.
Читайте також: ПАРЄ не вважає Тимошенко і Луценка політичними в'язнями, а вважає їх звинувачення політично мотивованим
Другого обвинуваченого у справі, колишнього керуючого санацією ФСМЗ Сергія Міхеєва Печерський райсуд засудив до трьох років позбавлення волі.
Обвинувач спочатку попросив для Іващенка шість років в'язниці. Сам Іващенко заявляв, що згниє у в'язниці, але зізнаватися в тому, в чому не винен, не стане.
Зазначимо, що розгляд цієї справи, як і справ екс-прем'єр-міністра Юлії Тимошенко і екс-міністра внутрішніх справ Юрія Луценка, проходив на тлі постійних повідомлень про вкрай погане самопочуття обвинуваченого. На останні судові засідання Іващенка приносили на ношах, до СІЗО і суду йому не раз викликали швидку допомогу. Правоохоронні органи, своєю чергою, заявляли, що здоров'я підсудного дозволяє йому брати участь у процесі.
Провини своєї Іващенко так і не визнав: робив у суді політичні заяви і звинувачував суд у службовому підробленні та виконанні "політичного замовлення". Винесений йому вирок екс-член уряду назвав неправосудним.
Читайте також: Суд переніс засідання у справі Тимошенко щодо діяльності ЄЕСУ на 23 листопада
14 серпня колегія суддів Апеляційного суду Києва пом'якшила вирок Іващенку, звільнивши його від відбування основного покарання з іспитовим строком на один рік. Звільнений від реального терміну покарання колишній тимчасовий виконувач обов'язків міністра оборони називав своє визволення необхідною умовою і обіцяв наполягати на скасуванні вироку після того, як поправить своє здоров'я.
"Є в математиці формулювання: необхідна, але недостатня умова. Я вважаю, що це (звільнення судом з-під варти) - необхідна умова, але недостатня. Це не те рішення, на яке я розраховував, оскільки жодних незаконних дій не скоював", - сказав він журналістам після оголошення рішення Апеляційного суду Києва і звільнення його з-під варти.
На думку Іващенка, таке рішення судді ухвалили "як люди". "Вони мене, напевно, пошкодували, але не вчинили як юристи - не скасували незаконного рішення Печерського суду", - сказав він. Колишній т.в.о. міністра неодноразово наголошував, що вважає незаконною кримінальну справу стосовно нього.
Нагадаємо, Іващенко виконував обов'язки глави військового відомства в уряді Юлії Тимошенко після відставки прем'єр-міністра Юрія Єханурова в період з 5 червня 2009 р. по 11 березня 2010 р. Розпорядженням від 19 квітня 2010 р. Кабмін звільнив Іващенка з посади першого заступника міністра оборони України за власним бажанням.