ua en ru

Правозахисне становище в Україні протягом 2012 р. залишалося невтішним, - Human Rights Watch

Автор: RBC.UA
Правозахисне становище в Україні протягом 2012 року залишалося невтішним, вважають правозахисники з міжнародної організації Human Rights Watch. Про це говориться у річному звіті про ситуацію з правами людини у світі, опублікованому сьогодні, 31 січня, повідомляє радіостанція "Свобода".

Правозахисне становище в Україні протягом 2012 року залишалося невтішним, вважають правозахисники з міжнародної організації Human Rights Watch. Про це говориться у річному звіті про ситуацію з правами людини у світі, опублікованому сьогодні, 31 січня, повідомляє радіостанція "Свобода".

Перше, на що звертає увагу Human Rights Watch, це насильство, включно з побиттям і погрозами, проти опозиційних кандидатів у депутати і їхніх соратників напередодні жовтневих виборів до Верховної Ради. Крім цього, були повідомлення про адміністративний тиск на бюджетників і студентів, щоб вони голосувати за Партію регіонів.

Зате у виборах не змогли взяти участь провідні опозиційні політики. Нuman Rights Watch також звертає увагу на те, що ув'язнений колишній Прем'єр-міністр України Юлія Тимошенко заявила про побиття за ґратами і відсутність належної медичної допомоги.

Читайте також: В Україні влада концентрується у сім'ї Януковича, - Freedom House

Правозахисники також звертають увагу на те, що Україна продовжує висилати шукачів притулку, навіть у тих випадках, де представники ООН попереджають, що ці люди можуть наразитися на катування у себе на батьківщині.

Автори звіту також звертають увагу на те, що попри реформи 2011 року, деякі українські міграційні норми порушують міжнародні стандарти, зокрема, це стосується короткого часу для апеляції.

Крім цього, Human Rights Watch звертає увагу на проблеми сексуальних меншин в Україні.

Міжнародна правозахисна організація Human Rights Watch в своєму звіті за підсумками минулого року оцінює ситуацію в понад 90 країнах світу і попереджає про загрози демократії в багатьох із них.

Зокрема, розглядаючи події на Близькому Сході, правозахисники заявляють, що готовність нової влади в регіоні поважати права людини визначить, чи дасть "Арабська весна" поштовх до розвитку демократії, чи до нових форм авторитарного режиму.

Читайте також: В Україні обмежують політичні права, - Freedom House

За даними Human Rights Watch, у Росії Володимир Путін, повернувшись на посаду Президента, почав "безпрецедентну операцію проти громадянської активності". "Цей рік став найгіршим для прав людини в Росії за всю її новітню історію. Російське громадянське суспільство в умовах звужується життєвого простору як ніколи гостро потребує підтримки", - сказав директор відділу HRW по Європі і Центральній Азії Х'ю Вільямсон.

Human Rights Watch також критикує ситуацію з правами людини в Центральній Азії. В Ірані, заявляють правозахисники, продовжилися утиски громадянського суспільства. В 2012 році іранська влада перешкоджала опозиційним кандидатам брати участь у парламентських виборах, у той час, як опозиційні лідери були поміщені під домашній арешт на понад 1,5 року, йдеться дослідженні. Крім того, правозахисники звертають увагу на те, що страти в Ірані продовжуються.

Читайте також: Янукович "путінізує" Україну, - Freedom House

Щодо Афганістану, то тут, за даними Human Rights Watch, уряд не зміг дати ефективну відповідь на насильство проти жінок, що погіршує і без того небезпечне становище з правами жінок у цій країні.

Human Rights Watch - неурядова організація, що займається моніторингом, розслідуванням і документуванням порушень прав людини більш ніж в 70 країнах світу зі штаб-квартирою в США. Організація не приймає фінансової допомоги від урядових структур, існуючи за рахунок приватних пожертвувань. Human Rights Watch видає звіти, що містять повідомлення про порушення міжнародних норм прав людини, викладених у Загальній декларації прав людини та інших міжнародно визнаних норм прав людини.