ua en ru

У Луганській, Дніпропетровській і Херсонській областях російській мові надано статус регіональної

Автор: RBC.UA
Луганська обласний рада 17 серпня надала російській мові статус регіональної на території області. За таке рішення проголосували 96 депутатів облради з 98 присутніх, повідомляється в рішенні Луганської облради.

Луганська обласний рада 17 серпня надала російській мові статус регіональної на території області. За таке рішення проголосували 96 депутатів облради з 98 присутніх, повідомляється в рішенні Луганської облради.

Згідно з рішенням, сільським, міським і селищним радам рекомендовано розглянути це питання і прийняти рішення про використання регіональної мови у своїй роботі, діловодстві, документації.

Після прийняття даного рішення всі акти облради будуть прийматися двома мовами, російською та українською, у документації діловодства та облради може використовуватися російська мова.

Також сьогодні подібне рішення прийняли депутати Дніпропетровської і Херсонської облрад.

Раніше, 15 серпня, російська мова також була визнана регіональною на сесії Краснолуцької міської ради (Луганська обл.). Міський голова Красного Луча, член Партії регіонів Марина Філіппова так прокоментувала рішення міськради: "Міськрада ухвалила природне і єдино правильне рішення, тому що абсолютна більшість городян - понад 80%, згідно з офіційними даними держстатистики, вважає російську мову рідною".

Відзначимо, вчора, 16 серпня, рішення надати російській мові статус регіональної прийняли Донецька і Запорізька облради, а також Севастопольська міськрада. Напередодні таке рішення ухвалили Одеська обласна рада і міська рада. Тернопільська облрада, своєю чергою, не визнала дії мовного закону в регіоні.

Закон про основи державної мовної політики в Україні набув чинності 10 серпня. Документ передбачає офіційне використання регіональних мов у роботі місцевих органів державної влади при проживанні на підвідомчих їм територіях мінімум 10% носіїв даних мов. На думку радника Президента України Ганни Герман, бар'єр у 10% носіїв мови може бути збільшений до 20-30%.

Відзначимо, задовго до прийняття цього закону в деяких областях неодноразово намагалися надати російській мові статус регіональної. Так, в серпні минулого року Луганська облрада ухвалила рішення про те, що поряд з українською державною мовою може використовуватися російська.

Нагадаємо, 25 квітня 2006 р. Луганська облрада надала російській мові статус регіональної. Дане рішення було скасовано наприкінці 2007 р. Ленінський райсудом Луганська.

У судовому порядку вирішувалося питання про надання російській мові статусу регіональної в Миколаївській області. У травні 2006 р. Миколаївська облрада надала російській мові статус регіональної на території області. У березні 2007 р. Апеляційний суд Миколаївської обл. скасував це рішення. Схоже рішення приймали депутати також у Запорізькій області.

Приблизно в той же час, у травні 2006 р., за визнання російської мови регіональною на території міста одноголосно проголосувала Донецька міськрада, але прокурор міста оскаржив це рішення в суді. Уже в листопаді Донецький райсуд скасував рішення депутатів. Його підтвердив і Апеляційний суд.