ru ua

Луганська облрада зрівняла у правах російську і українську мови

Автор: RBC.UA
У Луганській області поряд з українською державною мовою може використовуватися російська мова. Відповідне рішення №5/25 від 27 травня ц.р. прийняла Луганська облрада.

У Луганській області поряд з українською державною мовою може використовуватися російська мова. Відповідне рішення №5/25 від 27 травня ц.р. прийняла Луганська облрада.

Дане рішення опубліковане на офіційному сайті Луганської облради.

Також, згідно з рішенням, при здійсненні повноважень місцевими органами виконавчої влади, органами місцевого самоврядування можуть використовуватися російська та інші мови національних меншин у межах і порядку, визначених законами України.

«Громадянин має право звертатися до державних органів, підприємствам, установам і організаціям українською, російською мовою, або мовою, прийнятою для сторін. Будь-які привілеї чи обмеження прав осіб за мовними ознаками, мовна дискримінація неприпустимі», - сказано в рішенні облради.

Схоже рішення в Луганській області вже приймали в 2006 році, проте пізніше воно було скасоване в суді.

Крім того, голова постійної комісії облради з питань освіти, науки, культури, молоді і спорту Валерій Філіпов відмітив, що раніше схоже рішення прийняли в Запорізькій області, і його не вдалося опротестувати в судах.

"Якщо ми не можемо зробити більше, якщо ми не можемо в повному об'ємі виконати наші передвиборні зобов'язання, я вважаю, що ми повинні все одно послідовно рухатися в реалізації своїх обіцянок виборцям, які торкаються російської мови. Тим паче, що 90 відсотків жителів Луганської області визнали російську мову своєю рідною мовою", - заявив Філіпов.

Визнання російської мови другим державним на Україні було однією з передвиборних обіцянок Партії регіонів і президента Віктора Януковича.

Нагадаємо, 25 квітня 2006 р. Луганська облрада надала російській мові статус регіональної. Дане рішення було скасовано наприкінці 2007 р. Ленінський райсудом Луганська.