Зусилля ФРС США не сприяють вирішенню проблеми безробіття, - глава ФРБ Далласа
Зусилля Федеральної резервної системи не сприяють подальшому зростанню робочих місць, вважає голова Федерального резервного банку Далласа Річард Фішер (на фото). Про це повідомляє "Росія 24".
На його погляд, економіка країни застрягла в "проміжному" положенні одразу після закінчення рецесії трьома роками раніше, і це незважаючи на стимулюючі дії ФРС. "Неможливо сприяти створенню робочих місць тільки через грошово-кредитну політику. США залишаються економічним двигуном світу. Не Китай, не Європа, а США, але при цьому країна залишається в проміжному положенні", - заявив президент ФРБ Далласа Річард Фішер.
Він вважає, що регулятор не в силах вивести економіку з цього стану "спокою", поки американські законодавці не зробили свою частину роботи. "Ви знаєте, як жахливо йдуть справи у Вашингтоні. Ми забезпечили країну паливом для відновлення економіки, тому що Конгрес і виконавча влада не надали стимулів для зростання", - заявив представник регулятора.
Читайте також: ФРС США ще раз завірила у намірах зберегти м'яку монетарну політику
Цікаво, що Річард Фішер в цьому році не має права голосу в раді директорів Комітету з відкритих ринків, проте є одним з самих ярих супротивників нарощування стимулювання. Він вважає, що політика монетарного стимулювання не може тривати вічно.
Нагадаємо, що 4 березня, виступаючи в Сан-Франциско, глава ФРС США Бен Бернанке ще раз підтвердив намір зберегти м'яку монетарну політику. Він повторив слова, сказані до цього перед Сенатом: передчасне згортання програм стимулювання може дуже дорого коштувати економіці США.
В цілому така заява була досить передбачуваною. Секвестр бюджету ніяк не сприяє економічному зростанню. Отже, скорочення витрат і збільшення податків негативно позначаться на макроекономічних показниках, і тоді Бернанке швидше розширить програму пом'якшення, ніж почне її згортання. До того ж цільовий рівень безробіття в 6,5% поки представляється недосяжним орієнтиром.
Оскільки сам Бен Бернанке заявляв, що досягти бажаного рівня зайнятості вдасться не раніше 2016 р., то і остання заява виглядає досить послідовно.
Читайте також: Безробіття в США знизиться до 6% до 2016 р., - Бернанке
Бен Бернанке також відзначив зв'язок фондових ринків і прибутковості Treasuries. Економічне відновлення повинно викликати зростання обох показників, однак глава ФРС пообіцяв зробити необхідні дії у випадку занадто швидкого зростання доходностей.
Перед цим глава ФРС заявляв, що в економіці все ще є незадіяні ресурси, які можна було б задіяти. "Все ще є невикористані ресурси: люди, які могли б працювати, капітал, який може бути інвестований. Поточна монетарна політика сприяє залученню цих ресурсів, оскільки вона стимулює відновлення економіки, створення нових робочих місць", - заявив Бернанке.
Раніше в ФРС заявляли, що США може знизити або припинити викуп цінних паперів до відновлення ринку зайнятості. На даний момент в рамках третього раунду політики "кількісного пом'якшення" ФРС щомісяця купує облігацій федерального Казначейства та іпотечних цінних паперів на 85 млрд дол з метою стимулювати економічну активність і зростання зайнятості. За прийнятою в 2012 р. схемі економічних індикаторів або "порогів", ФРС раніше заявляла про те, що буде проводити інтервенції до досягнення рівня безробіття нижче 6,5%.
Читайте також: У США палата представників схвалила фінансування держпрограм до 30 вересня 2013 р
Нагадаємо, Президент США Барак Обама підписав указ про початок приведення в дію плану по секвестру видаткових статей американського бюджету. У заяві Білого дому зазначено, що на такий крок глава держави був змушений піти після чергового провалу переговорів з представниками Конгресу. В рамках програми скорочення витрат починаючи з 2 березня і по 1 жовтня ц.р. (Початок нового фіскального року в США) федеральному міністерствам та іншим відомствам необхідно скоротити свої витрати на 85 млрд дол
З цієї суми, за даними міжпартійної комісії, 43 млрд дол буде скорочено за рахунок військових витрат, 26 млрд дол доведеться на "невійськові статті бюджету", 11 млрд дол на програму медичного страхування Medicare, скорочення ще 5 млрд дол відзначено як "з інших джерел".