Безробіття в США знизиться до 6% до 2016 р, - Бернанке

Четвер 28 лютого 2013 19:10
Автор: RBC.UA
Рівень безробіття в США досягне порогової позначки в 6% в 2016 р., вважає глава Федеральної резервної системи США Бен Бернанке.

Рівень безробіття в США досягне порогової позначки в 6% в 2016 р., вважає глава Федеральної резервної системи США Бен Бернанке. Про це повідомляє "Росія 24".

Глава ФРС також заявив, що в економіці все ще є незадіяні ресурси, які можна було б задіяти. "Все ще є невикористані ресурси: люди, які могли б працювати, капітал, який може бути інвестований. Поточна монетарна політика сприяє залученню цих ресурсів, оскільки вона стимулює відновлення економіки, створення нових робочих місць", - заявив Бернанке.

Він також зазначив, що робочі місця в державному секторі - це серйозна підтримка для ринку праці, саме тому прийдешнє автоматичне скорочення витрат може ускладнити ситуацію.

Читайте також: Рівень безробіття в США в листопаді знизився до чотирирічного мінімуму

Рівень безробіття виріс до 7,9% у січні і, ймовірно, залишиться на тому ж рівні в цьому місяці згідно з середнім прогнозом економістів, опитаних Bloomberg. Як відомо, в грудні ФРС оголосила про те, що для підвищення ставок рівень безробіття повинен бути не більше 6,5%.

Раніше в ФРС заявляли, що США може знизити або припинити викуп цінних паперів до відновлення ринку зайнятості. На даний момент в рамках третього раунду політики "кількісного пом'якшення" ФРС щомісяця купує облігацій федерального Казначейства та іпотечних цінних паперів на 85 млрд дол з метою стимулювати економічну активність і зростання зайнятості. За прийнятою в 2012 р. схемі економічних індикаторів або "порогів", ФРС раніше заявляла про те, що буде проводити інтервенції до досягнення рівня безробіття нижче 6,5%.

Нагадаємо, що в грудні 2012 р. рівень безробіття в США знизився до 7,7%, що стало найнижчим показником за останні чотири роки. Тим не менш, аналітики відзначали, що ці дані говорять скоріше про що зберігається несприятливою картині на американському ринку праці, оскільки зниження показника безробіття було досягнуто аж ніяк не завдяки збільшенню числа працюючих американців, а за рахунок того, що частина працездатного населення зневірилася знайти роботу і припинила активні пошуки, випавши таким чином з офіційною категорії безробітних.

Читайте также: ВВП США в IV кварталі 2012 р. виріс на 0,1%

Також варто відзначити, що боротьба з безробіттям - один з найголовніших викликів для Барака Обами під час другого терміну його президентських повноважень. Адміністрація Обами збирається вирішувати цю проблему, заодно стимулюючи окремі галузі виробництва.

Згідно зі своїм планом Обама обіцяє зростання у виробничому секторі протягом наступних чотирьох років і 1 млн додаткових робочих місць у цій галузі до 2016 р. 600 тис. місць звільниться у газовому секторі у зв'язку з бумом розробки родовищ сланцевого газу. Також Обамапообещал дати роботу ще 100 тис. викладачам математики і природничих наук. 2 млн нових робочих місць з'явиться внаслідок програм співробітництва коледжів і компаній

Читайте РБК-Україна в Google News

On Top
Продовжуючи переглядати RBC.UA Ви підтверджуєте, що ознайомилися з Політикою конфіденційності Правилами користування сайтом і згодні з використанням файлів cookie. Ознайомитися
Погоджуюся