У США палата представників схвалила фінансування держпрограм до 30 вересня 2013 р
У США палата представників схвалила фінансування державних програм до 30 вересня 2013 р. В тому випадку, якщо нижній палаті Конгресу не вдалося б досягти компромісу, виділення коштів на функціонування державних органів Сполучених Штатів повинне було б припинитися 27 березня ц.р., передає CNN. "За" проголосували 267 конгресменів, "проти" - 151.
На підтримку білля виступили, в основному, республіканці, яким належить більшість в палаті, тоді як демократи голосували проти. Основною причиною для протесту з боку партії "ослів" стала відсутність в ухваленому законопроекті можливостей для Адміністрації Президента Барака Обами проявляти гнучкість в питаннях подальших заходів бюджетної економії. Демократи пропонували замінити частину заходів бюджетної економії на підвищення податків, що дозволило б збалансувати втрату податкової виручки.
"У цього білля є декілька істотних недоліків, але, перш за все, він не зможе запобігти втраті 750 тис. робочих місць через секвестр", - сказав конгресмен-демократ Кріс Ван Холлен.
Читайте також: Обама підписав указ про початок секвестрації бюджету США (фото, відео)
Очікується, що Сенат, де більшість належить демократам, підтримає законопроект наступного тижня.
Нагадаємо, що 1 березня ц.р. в США набув чинності секвестр (скорочення) державних витрат. Починаючи з 2 березня і по 1 жовтня ц.р. (початок нового фіскального року в США), федеральним міністерствам і відомствам належить скоротити витрати на 85 млрд дол. Всього за 10 років планується заощадити до 1,2 трлн дол. З цієї суми, за даними міжпартійної комісії, 43 млрд дол. буде скорочено за рахунок військових витрат, 26 млрд дол. припаде на "невійськові статті бюджету", 11 млрд дол. на програму медичного страхування Medicare, скорочення ще 5 млрд дол. позначено як "з інших джерел".
Читайте також: ФРС США ще раз завірила в намірах зберегти м'яку монетарну політику
Під час виступу після невдалих переговорів з приводу запобігання секвестру Президент США Барак Обама підкреслив, що наслідки від "хвильового ефекту", який буде запущений скороченням витрат, відіб'ються не тільки на американському середньому класі, але і на всій американській економіці.
"Це не стане апокаліпсисом", - зазначив Президент. "Але в той же час завдасть дуже хворобливого удару по всій економіці", - додав він. За його словами, приведення в дію механізму автоматичного скорочення витрат коштуватиме країні близько 750 тис. робочих місць.
Читайте також: Джейкоб Лью став міністром фінансів США (відео)
Зазначимо, що профіцит федерального бюджету США в січні 2013 р. склав 3 млрд дол. проти дефіциту в 27,4 млрд дол. в січні 2012 р. Востаннє профіцит федерального бюджету США був зафіксований у січні 2008 р. І ось через 5 років бюджет знову був виконаний з профіцитом. Аналітики прогнозували, що дефіцит бюджету США в січні 2013 р. складе 2 млрд дол.