ua en ru

Україна продовжить роботу з повернення засуджених у Лівії громадян восени

Автор: RBC.UA
Громадян України, які перебувають у в'язниці лівійської столиці Тріполі, можуть доправити до України восени. Про це на прес-конференції повідомив заступник міністра закордонних справ України Андрій Олефіров, повідомляє "Урядовий кур'єр".

Громадян України, які перебувають у в'язниці лівійської столиці Тріполі, можуть доправити до України восени. Про це на прес-конференції повідомив заступник міністра закордонних справ України Андрій Олефіров, повідомляє "Урядовий кур'єр".

"Сподіваємося, що вже найближчим часом рідні та близькі цих громадян зможуть побачити їх в Україні", - зазначив він.

За словами Олефірова, робота по звільненню українців буде продовжена після завершення мусульманського свята Рамадан, виборів до Верховної Ради України та призначення спікера і двох віце-спікерів парламенту.

Крім того, він зазначив, що зараз проводиться постійний моніторинг всіх кримінально-процесуальних процедур, застосовуваних до громадян України, а також забезпечення прийнятних умов їх перебування в місці затримання.

Нагадаємо, в серпні 2011 р. 20 громадян України - цивільних фахівців, які прибули для роботи на об'єктах лівійської нафтової промисловості - затримали в Лівії за підозрою в участі у військових діях на боці Муаммара Каддафі. Понад півроку лівійські повстанці тримали громадян України під арештом, незважаючи на те, що їх вина не була доведена.

У березні ц.р. три громадянина України зусиллями українських дипломатів були звільнені з лівійського полону, інших лівійські повстанці й надалі утримували під вартою.

Перше судове засідання у Військовому суді Тріполі відбулося у квітні. Прес-секретар МЗС України Олександр Дикусаров тоді повідомив: "Їм пред'явили звинувачення в роботі з відновлення військової техніки. Українці своєї провини не визнали і в черговий раз повідомили, що приїхали до Лівії з метою обслуговування нафтових об'єктів".

У МЗС обіцяли клопотати про переведення українців до посольства України під українські гарантії.

Нагадаємо, в червні ц.р. 19 українців засудили до 10 років позбавлення волі.

Раніше повідомлялося, що в липні ц.р. українські дипломати у Тріполі домовилися із захисниками громадян України щодо подачі апеляції у Вищий військовий суд Лівії. Міністр закордонних справ Костянтин Грищенко в своєму Twitter написав, що апеляція на рішення суду у Тріполі вже подана: "Глибоко засмучений звісткою про засудження наших громадян у Лівії... Ми, звичайно, не залишимо їх без уваги і підтримки. Вже подали апеляцію", - зазначив міністр.

При цьому він додав, що "ця ситуація - суворий урок всім, хто купується на обіцянки сумнівних посередників, що робота за кордоном швидко озолотить і ощасливить". Крім того, Грищенко закликав прислухатися до порад МЗС не відвідувати певні країни, "особливо якщо там конфлікт".

У липні ц.р. на виборах депутатів парламентської асамблеї у Лівії переміг Союз національних сил на чолі з Махмудом Джибрілем. На початку серпня влада в Лівії перейшла від Національної ради, яка була тимчасовим керівним органом, до Загального національного конгресу.

1 вересня 2011 р. Україна визнала Перехідну національну раду (ПНР) Лівії єдиним законним представником лівійського народу. У МЗС зазначили, що протягом конфлікту його сторони намагалися не допускати порушення прав громадян України.

Каддафі, який правив Лівією понад 40 років, був убитий 20 жовтня 2011 р. у своєму рідному місті Сирт, який залишався останнім форпостом вірних йому сил. Обставини смерті 69-річного полковника поки достеменно не відомі.