ua en ru

МЗС: На вирок лівійського суду щодо 19 українців буде подана апеляція (відео)

Автор: RBC.UA
Українські дипломати в Тріполі домовилися із захисниками громадян України, яких в Лівії засудили до 10 років позбавлення волі, щодо подачі апеляції до Вищого військового суду Лівії.

Українські дипломати в Тріполі домовилися із захисниками громадян України, яких в Лівії засудили до 10 років позбавлення волі, щодо подачі апеляції до Вищого військового суду Лівії. Про це повідомляє прес-служба МЗС України.

Міністр закордонних справ Костянтин Грищенко у своєму Twitter написав, що апеляція готується: "Ось буквально щойно доповіли: працюємо з адвокатами засуджених, подаємо на апеляцію. Я доручив вжити всіх можливих зусиль для їх звільнення". Кількома хвилинами раніше Грищенко написав ще одне повідомлення, у якому зазначив, що апеляція на вироку суду у Тріполі вже подана: "Глибоко засмучений звісткою про засудження наших громадян в Лівії... Ми, звісно, не залишимо їх без уваги і підтримки. Вже подали апеляцію", - зазначив міністр.

При цьому він додав, що "ця ситуація - суворий урок усім, хто купується на обіцянки сумнівних посередників, що робота за кордоном швидко озолотить і ощасливить".

Крім того, Грищенко закликав прислухатися до порад МЗС не відвідувати певні країни, "особливо якщо там конфлікт".

Раніше сьогодні стало відомо, що суд в Тріполі виніс звинувачувальні вироки 19 громадянам України, яких у Лівії звинувачували в пособництві армії поваленого полковника Муаммара Каддафі.

Зокрема, всіх 19 громадян України засудили до 10 років позбавлення волі. Крім того, один громадянин Росії отримав довічне ув'язнення, ще один росіянин і троє громадян Білорусі отримали 10 років позбавлення волі. Також стало відомо, що МЗС РФ буде подавати апеляцію на рішення лівійського суду.

У вересні 2011 р. стало відомо про затримання в Лівії понад 20 громадян України - цивільних фахівців, які прибули для роботи на об'єктах нафтової промисловості. Понад півроку лівійські повстанці тримали громадян Україні під арештом, не дивлячись на те, що їх вина не була доведена.

У березні ц. р. три громадянина Україна зусиллями українських дипломатів були звільнені з лівійського полону, інших лівійські повстанці і надалі утримували під вартою.

Перше судове засідання у Військовому суді Тріполі відбулося в квітні. Прес-секретар Міністерства закордонних справ (МЗС) України Олександр Дикусаров тоді повідомив: "Їм пред'явили звинувачення в роботі з відновлення військової техніки. Українці своєї провини не визнали і в черговий раз повідомили, що приїхали до Лівії з метою обслуговування нафтових об'єктів".

У МЗС обіцяли клопотати про переведення українців в посольство Україні під українські гарантії.

Масові акції протесту в Лівії почалися 15 лютого 2011 р. на хвилі панарабської революції. Влада країни спробувала силою придушити виступи опозиції, але вони переросли у повстання, на бік опозиції перейшли загони армії і поліції, ряд високопоставлених чиновників.

Захід різко засудив застосування силами Каддафі авіації і артилерії проти опозиції.

1 вересня минулого року Україна визнала Перехідну національну раду (ПНС) Лівії єдиним законним представником лівійського народу. У МЗС зазначили, що протягом конфлікту його боку намагалися не допускати порушення прав громадян України.

В кінці серпня 2011 р. повсталим за підтримки збройних сил ряду брали участь в операції держав вдалося відбити у військ Каддафі місто Тріполі, а в жовтні 2011 р. був повалений останній оплот старого режиму - Сирт, де 20 жовтня 2011 р. був захоплений і убитий сам Каддафі.