ua en ru

Керівництво Лівією перейшло до Загального національного конгресу (відео)

Автор: RBC.UA
Влада в Лівії перейшла від Національної ради, яка була тимчасовим керівним органом, до Загального національного конгресу, передає ВВС. Перехід влади супроводжувався підвищеними заходами безпеки.

Влада в Лівії перейшла від Національної ради, яка була тимчасовим керівним органом, до Загального національного конгресу, передає ВВС. Перехід влади супроводжувався підвищеними заходами безпеки.

У столиці Лівії Тріполі ситуація спокійна, але в багатьох частинах країни тривають бої.

Нагадаємо, Національна рада почала правити країною після повалення колишнього лідера країни Муаммара Каддафі восени 2011 р. Загальний національний конгрес був обраний 7 липня 2012 р. Він складається із 200 депутатів. Більшість місць належить партії "Союз національних сил" (СНС), яку вважають ліберальною. Її очолює колишній прем'єр-міністр Лівії Махмуд Джибріль.

З депутатів Загального національного конгресу буде сформовано новий лівійський уряд. Головною метою конгресу стане розробка нової Конституції Лівії.

Як повідомлялося, на липневих виборах депутатів парламентської асамблеї у Лівії переміг СНС. Це були перші за 40 років вибори у країні. Нагадаємо, лідер СНС Джибріль у 2011 р. був прем'єр-міністром Перехідної національної ради (ПНР). Партія екс-прем'єра отримала 39 депутатських мандатів з 80, зарезервованих за політичними партіями. На другому місці із 17 мандатами - політичне крило руху "Брати-мусульмани". Решта місць у 200-місній парламентської асамблеї Лівії зайняли незалежні кандидати.

У лівійському виборчкомі визнали, що вибори проходили з низкою порушень. Так, через бойкот і загрозу безпеки не відкрилися приблизно 100 з 1,5 тис. дільниць для голосування.

У зв'язку з напруженою обстановкою в Лівії влада ввела у країні надзвичайний режим на час проведення виборів. За кілька днів до початку виборів країною прокотилася хвиля нападів на регіональні виборчкоми, у ряді міст було спалено бюлетені.

З лютого 2011 р. у Лівії йшла громадянська війна між прихильниками Каддафі та його противниками, які створили ПНР і оголосили її законною владою у країні. На боці останніх у конфлікт втрутився НАТО після відповідної резолюції Ради безпеки ООН.

Наприкінці серпня ц.р. за підтримки Північноатлантичного альянсу сили ПНР взяли столицю країни Тріполі. Цей орган влади визнали легітимним більше 60 держав світу.

Каддафі, який правив Лівією понад 40 років, був убитий 20 жовтня 2011 р. у своєму рідному місті Сирт, яке залишалось останнім форпостом вірних йому сил. Обставини смерті 69-річного полковника поки достеменно не відомі.