ua en ru

Азаров: Україна в 2011 р. за газ заплатила близько 70 млрд грн

Автор: RBC.UA
Україна в 2011 р. оплатила близько 70 млрд грн за газ. Про це на сьогоднішньому засіданні Кабінету міністрів заявив прем'єр-міністр України Микола Азаров, передає кореспондент РБК-Україна.

Україна в 2011 р. оплатила близько 70 млрд грн за газ. Про це на сьогоднішньому засіданні Кабінету міністрів заявив прем'єр-міністр України Микола Азаров, передає кореспондент РБК-Україна.

"З чим ми маємо справу в поточному році? України вже сумлінно виплатила більше 51 млрд грн державних боргів, сплатила понад 70 млрд грн за газ по кабальній формулі. Тобто, кожен громадянин України включаючи новонароджених, заплатив більше тисячі гривень. Також уряд продовжує регулювати масу інших боргових претензій до держави, наприклад вимоги міністерства оборони РФ повернути 405 млн дол боргу сумнозвісних єдиних енергетичних систем України пані Тимошенко. А це 3,3 млрд грн що, дорівнює всім витратам держави на будівництво лікарень, шкіл тощо в регіонах Україна в 2012 р.", - сказав Азаров.

За його словами уряд має напружено працювати, щоб до кінця року поліпшити зовнішньоторговельний баланс: "У нас є можливість збільшити надходження валюти і зменшити її витрати", - сказав прем'єр.

Також Азаров висловив упевненість, що "в найближчі тижні" Україні досягне компромісу з Росією щодо ціни на газ і "і отримає справедливу і прийнятну ціну. Тобто разом з енергозбереженням скоротимо витрати валюти на імпорт газу, а разом з абсолютно достатніми резервами НБУ це гарантія стабільності фінансової системи України ", - заявив Азаров.

Нагадаємо, вчора Печерський райсуд Києва засудив екс-прем'єра України Юлію Тимошенко до семи років позбавлення волі за перевищення повноважень при підписанні газових контрактів з Росією в січні 2009 р. з забороною на 3 роки займати керівні посади. Екс-прем'єр також зобов'язана виплатити "Нафтогазу України" 1,516 млрд грн (близько 200 млн дол.) Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку протягом 19 днів.

Зазначимо, раніше НАК "Нафтогаз України" перерахувала ВАТ "Газпром" близько 867 млн ​​дол за поставку природного газу у вересні 2011 р. За даними компанії, ціна природного газу в ІІІ кварталі 2011 р. складала близько 355 дол за 1 тис. кубометрів .

Раніше перший віце-прем'єр, міністр економічного розвитку і торгівлі України Андрій Клюєв заявив, що ціна на російський газ в 2012 р. коливатиметься від 414 до 416 дол за тис. куб. м.

Раніше міністр енергетики та вугільної промисловості України Юрій Бойко зазначав, що ціна на імпортований з Росії газ для України в четвертому кварталі 2011 р. складе 398 - 402 дол. за тисячу кубометрів.

Вчора повідомлялося, що ВАТ "Газпром" і Міністерство енергетики та вугільної промисловості України домовилися, що до досягнення нових домовленостей сторони продовжать дотримуватися чинних контрактів на поставку і транзит газу.

27 вересня прем'єр-міністр України Микола Азаров заявив, що Україна сподівається завершити переговори про перегляд газової угоди з Росією до кінця жовтня.

Раніше на зустрічі з представниками Парламентської асамблеї Ради Європи Азаров заявив, що Україна досягла домовленості з Росією про перегляд невигідних для Києва контрактів про постачання російського газу, підписаних в 2009 р. Пізніше офіційний представник «Газпрому» Сергій Купріянов заявив, що домовленості про зміну умов контрактів між "Газпромом" і "Нафтогазом України" поки немає.

Раніше міністр енергетики та вугільної промисловості Юрій Бойко заявив, що ціна на російський газ для України повинна бути трохи більшою за 200 дол за тисячу кубометрів. Він також повідомив, що російська сторона визнає, що ціноутворення на російський газ для України є асиметричним, і додав, що ціна на газ для України за контрактом вища, ніж для споживачів Європи.

Газове питання в російсько-українських відносинах увійшло в особливо гостру фазу на початку вересня 2011 р. у зв'язку із запланованим зростанням цін на газ. Спочатку Міністерство енергетики та вугільної промисловості України заявило про намір знизити обсяг закуповуваного в Росії газу до 27 млрд куб. м в 2012 р. проти 40 млрд куб. м в 2011 р. У відповідь на це "Газпром" нагадав, що, за умовами контракту, Київ зобов'язаний оплатити мінімум 33 млрд куб. м газу незалежно від того, скільки поставить йому російська компанія. Незабаром після цього прем'єр-міністр України Микола Азаров заявив, що НАК "Нафтогаз України" буде ліквідована як юридична особа, а всі контракти (у тому числі і з "Газпромом") будуть переглянуті. Росія ж підкреслила, що перегляд контрактів можливий лише за умови злиття "Нафтогазу" з "Газпромом".

16 вересня Україна подала Росії заявку на покупку в 2012 р. 27 млрд куб. м газу, що на 5 млрд менше, ніж в 2011 р.

Контракт на поставку газу передбачає щоквартальну формульну зміну ціни. У квітні 2010 р. "Газпром" і "Нафтогаз України" погодили знижку на газ для України, за якою зниження становить 30% від ціни газу, але не більше 100 дол за 1 тис. куб. м. Знижка поширюється на обсяги постачань до 30 млрд куб. м в 2010 р. і 40 млрд куб. м - в наступні роки.