ua en ru

Введено в експлуатацію другу нитку "Північного потоку" потужністю 27,5 млрд куб. м газу (фото, відео)

Автор: RBC.UA
Оператор газопроводу "Північний потік" - Nord Stream AG - увів в експлуатацію другу нитку газопроводу проектною потужністю 27,5 млрд куб. м на рік. Після виходу на проектну потужність обох ниток продуктивність "Північного потоку" складе 55 млрд куб. м газу на рік.

Оператор газопроводу "Північний потік" - Nord Stream AG - увів в експлуатацію другу нитку газопроводу проектною потужністю 27,5 млрд куб. м на рік.

Урочиста церемонія початку поставок газу по двох лініях відбулася сьогодні на російському березі Балтійського моря поруч з бухтою Портова у присутності представників країн Європи та акціонерів компанії Nord Stream.

Читайте також: Акціонери компанії Nord Stream визнали доцільними проекти 3-ої і 4-ої ниток "Північного потоку" (доповнення)

Газовий вентиль був відкритий з центру управління компресорної станції Портова, яка здатна створювати тиск до 220 бар. Цього достатньо для транспортування газу без проміжної компресії на всю відстань у 1224 км по дну Балтійського моря до входу в європейську газотранспортну мережу в місті Любміні на балтійському узбережжі в Німеччині.

Газ з російських газових родовищ через єдину систему газопостачання надходить на нову компресорну станцію Портова компанії "Газпром", звідки подається в "Північний потік".

Нагадаємо, до цього діяла тільки одна нитка "Північного потоку" аналогічною потужністю, комерційні поставки газу по ній почалися 11 місяців тому - 8 листопада 2011 р. Таким чином, після виходу на проектну потужність обох ниток, продуктивність "Північного потоку" складе 55 млрд куб. м газу на рік протягом, як мінімум, 50 років.

Як заявив Президент РФ Володимир Путін у ході телемосту, "Північний потік" здатний задовольнити зростаючі потреби Європи в енергетичних ресурсах. "Газ буде постачатися безпосередньо за найкоротшим маршрутом, зв'язавши найбільші російські газові родовища з ринками Європи без транзитних ризиків, стабільно і безперебійно. Це ми гарантуємо", - зазначив він.

Читайте також: Тарифи на газ для населення у 2013 р. не будуть підвищуватися, - Азаров

На даний час Nord Stream проводить техніко-економічний аналіз перспективності будівництва третьої і четвертої ниток газопроводу. Аналіз планується завершити до кінця 2012 р.

За уточненими даними, меморандум про створення додаткових потужностей газопроводу "Північний потік" планується підписати до 31 січня 2013 р., зазначили у прес-службы ВАТ "Газпром".

Раніше у вересні Путін зазначав, що Росія буде шукати можливості збуту своєї енергетичної продукції і на інших ринках. "У Владивостоку я розмовляв з азіатськими партнерами з цього приводу. Росію там чекають, ми будемо займатися скрапленням газу, будемо пропонувати нашу продукцію на світових ринках", - сказав Путін.

Читайте також: ТНК-ВР заявила про бажання брати участь у проекті Nord Stream

Нагадаємо, наприкінці серпня ВАТ "Газпром" завершив у бухті Портова зварювання останнього стику другої нитки газопроводу "Північний потік".

"Північний потік" - новий маршрут експорту російського газу в Європу. Газопровід проходить через акваторію Балтійського моря від бухти Портова (район Виборга) до узбережжя Німеччини (район Грайфсвальда). Протяжність газопроводу складає 1 тис. 224 км. Проект "Північний потік" реалізує спільне підприємство (СП) Nord Stream AG. Частки в компанії розподілені наступним чином: "Газпром" - 51%, Wintershall Holding і E.On Ruhrgas - по 15,5%, Gasunie і GDF Suez - по 9%.

Будівництво газопроводу Nord Stream почалося у квітні 2010 р. після завершення екологічних досліджень та процедури оцінки впливу на навколишнє середовище (ОВНС) уздовж всього маршруту газопроводу.

Читайте також: Модернізація української ГТС коштуватиме 4,5 млрд євро, - Азаров

Раніше речник компанії Nord Stream Йенс Мюллер повідомив, що першою ниткою газопроводу "Північний потік" за перші 11 місяців роботи прокачано близько 9 млрд кубометрів газу. Він уточнив, що завантаженість нового енергетичного транспортного коридору становила, таким чином, "в середньому приблизно 30-40% максимальної потужності".

Цільовими ринками поставок по "Північному потоку" є Німеччина, Велика Британія, Нідерланди, Франція, Данія та інші країни. Сухопутна ділянка газопроводу протяжністю 917 км, власником і оператором якої є "Газпром", з'єднає газопровід "Північний потік" з єдиною системою газопостачання Росії. Два газопроводи-відводи з Грайфсвальда на південь і захід Німеччини загальною довжиною 850 км будуть побудовані компаніями Wingas і E. ON Ruhrgas.

Основною базою природного газу для "Північного потоку" є Південно-Руське родовище, проектна потужність якого становить 25 млрд куб. м газу на рік. Родовище розташоване у Красноселькупському районі Ямало-Ненецького автономного округу.