США не втручалися у вибори Президента Венесуели, - Обама
США не здійснювали будь-якого втручання в недавні вибори Президента Венесуели. Таку заяву зробив Президент США Барак Обама (на фото) в інтерв'ю іспаномовній телекомпанії Telemundo в Коста-Ріці. За його словами, твердження, що затриманий у Венесуелі режисер Тімоті Трейсі є шпигуном, смішні. Обама сказав, що справою Трейсі займатимуться тією ж мірою, в якій це робиться по відношенню до всіх громадян США, що мають проблеми із законом за кордоном, передає Associated Press.
Про шпигунську діяльність Трейсі раніше повідомив міністр внутрішніх справ Венесуели Мігель Родрігес Торрес. За словами глави МВС, затриманий фінансував студентські акції протесту після президентських виборів. В даний час Трейсі знаходиться під вартою. Йому пред'явлено звинувачення у використанні фальшивих документів, злочинній змові і встановленні зв'язків із злочинною метою.
Читайте також: Мадуро заявляє, що екс-Президент Колумбії готує на нього замах (відео)
Вчора повідомлялося, що Президент Венесуели Ніколас Мадуро заявив про підготовлюваний на нього замах. У організації змови проти себе венесуельський лідер підозрює екс-Президента Колумбії Альваро Урібе, а також колишніх заступників державного секретаря США у справах Західної півкулі Отто Рейча і Роджера Нор'єга.
"Урібе готує на мене замах. Він - вбивця. У мене достатньо доказів, підтверджуючих, що він діє з правими силами Венесуели", - цитує Мадуро Reuters.
Мадуро, обраний у квітні на посаду Президента Венесуели, вже висловлював побоювання, що венесуельські праві сили виношують задуми по його ліквідації. Тоді він заявляв, що для допомоги в здійсненні цього плану до Венесуели прибули спеціально підготовлені найманці з Центральної Америки.
Читайте також: Новообраний Президент Венесуели Мадуро приніс присягу
Нагадаємо, що президентські вибори у Венесуелі відбулися 14 квітня 2013 р. За офіційними даними, кандидат від опозиції Енріке Капрілес поступився кандидатові від правлячої партії, наступникові Уго Чавеса - Ніколасу Мадуро менше 2% голосів виборців: за Мадуро проголосували 50,8% виборців, а за його суперника - 49,1% виборців. Під час хвилювань у Венесуелі, що послідували після президентських виборів, дев'ять осіб загинули, і десятки отримали поранення.
Капрілес відмовився визнати результати президентських виборів, Він зажадав перерахунку голосів, заявивши, що без цього заходу не визнає обрання Мадуро Президентом. Прихильники опозиціонера підтримали його вимогу. Держдепартамент США також заступився за губернатора Міранди. Позицію Вашингтона розділили Панама і Парагвай.
Читайте також: Капрілес має намір оскаржити у суді результати президентських виборів у Венесуелі
Нагадаємо, що колишній Президент країни Уго Чавес в грудні 2012 р. перед тим, як відправитися на Кубу для лікування ракової пухлини, закликав співгромадян у випадку, якщо лікування буде безрезультатним, проголосувати за Мадуро, який тоді займав посаду віце-президента.
Сам Уго Чавес, який займав посаду Президента Венесуели з 1999 р., помер у Каракасі 5 березня після тривалої боротьби з раком, який був виявлений у нього в 2011 р. Чавес був відомий своєю антиамериканською, антиімперіалістичною позицією і підтримкою бідних верств населення.