ua en ru

Капрілес має намір оскаржити в суді результати президентських виборів у Венесуелі

Автор: RBC.UA
У Венесуелі опозиційний екс-кандидат в Президенти Енріке Капрілес має намір опротестувати результати президентських виборів, що пройшли 14 квітня 2013 р., у суді. Глава Блоку демократичної єдності не визнав результатів виборів і вимагає перерахунку голосів.

У Венесуелі опозиційний екс-кандидат в Президенти Енріке Капрілес (на фото) має намір опротестувати результати президентських виборів, що пройшли 14 квітня 2013 р., у суді, передає Euronews. Глава Блоку демократичної єдності не визнав результатів виборів і вимагає перерахунку голосів.

"Правда - така ж величезна, як і наша країна - полягає в тому, що ви викрали вибори, це абсолютна реальність. Ви пограбували весь електоральний процес, і ви пояснюватимете це суду і всьому світу", - звернувся до влади країни Капрілес.

За офіційними даними, Капрілес поступився кандидатові від правлячої партії, наступникові Уго Чавеса Ніколасу Мадуро менше 2% голосів виборців: за Мадуро проголосували 50,8% виборців, а за його суперника - 49,1% виборців.

Читайте також: Новообраний Президент Венесуели Мадуро приніс присягу

16 квітня Виборча комісія Венесуели офіційно оголосила Ніколаса Мадуро переможцем президентських виборів у країні, що пройшли 14 квітня 2013 р., незважаючи на невеликий відрив від суперника - Енріке Капрілеса - і заклики до перерахунку голосів.

Держдепартамент США також заступився за Капрілеса. Позицію Вашингтона розділили Панама і Парагвай.

Раніше повідомлялося, що Національна виборча раду (НВР) Венесуели проведе повний перерахунок голосів, поданих на президентських виборах 14 квітня 2013 р. Відповідно до венесуельського законодавства, 54% бюлетенів було перевірено відразу після закінчення виборів. НВР перевірить решту 46%, "щоб зберегти гармонію і ізолювати тих, хто намагається нашкодити демократії". Енріке Капрілес підтримав рішення і підкреслив, що перерахунок голосів допоможе виявити правду.

Читайте також: Мадуро оголошений переможцем президентських виборів у Венесуелі (фото, відео)

Напередодні у Венесуелі був арештований громадянин США, що дало можливість Мадуро звинуватити Вашингтон у втручанні у внутрішні справи Каракаса. Новообраний Президент заявив, що американець "фінансував заворушення", які відбулися після виборів. За іншими даними, арештований Тімоті Трейсі приїхав до Венесуели знімати документальний фільм.

В результаті хвилювань у Каракасі та інших крупних містах країни після оголошення підсумків виборів загинули 10 осіб, 70 отримали поранення. Мадуро і Капрілес обмінялися взаємними звинуваченнями, поклавши відповідальність на опонентів за загибель учасників протестних акцій. "Він відповідальний за загиблих, за якими ми сумуємо", - сказав Мадуро про Капрілеса.

Читайте також: США наполягають на перерахунку голосів у Венесуелі

Опозиція планує 1 травня 2013 р. проведення нових акцій протесту. Прихильники Мадуро мають намір провести демонстрації на підтримку свого обранця.

Нагадаємо, що колишній Президент країни Уго Чавес в грудні 2012 р. перед тим, як відправитися на Кубу для лікування ракової пухлини, закликав співгромадян у випадку, якщо лікування буде безрезультатним, проголосувати за Мадуро, який тоді займав посаду віце-президента.

Сам Уго Чавес, який займав посаду Президента Венесуели з 1999 р., помер у Каракасі 5 березня після тривалої боротьби з раком, який був виявлений у нього в 2011 р. Чавес був відомий своєю антиамериканською, антиімперіалістичною позицією і підтримкою бідних верств населення.