ua en ru

Новообраний Президент Венесуели Мадуро склав присягу

Автор: RBC.UA
Обраний Президент Венесуели Ніколас Мадуро приведений до присяги. На урочистій церемонії були присутні представники більше 60 держав.

Обраний Президент Венесуели Ніколас Мадуро (на фото) приведений до присяги, передає Telesur. На урочистій церемонії були присутні представники більше 60 держав.

Нагадаємо, попередній Президент Венесуели Уго Чавес буввибраний на черговий термін, але не встиг принести присягу, незадовго до своєї смерті, що наступила 5 березня ц.р., оголосив свого давнього соратника Мадуро наступником. Соціалісти висунули кандидатуру Мадуро на позачергових президентських виборах 14 квітня. Він отримав перемогу з невеликою перевагою - за нього проголосували 50,8% виборців. За його суперника - кандидата від лібералів Енріке Капрілеса проголосували 49,1% виборців.

16 квітня Виборча комісія Венесуели офіційно оголосила Ніколаса Мадуро переможцем президентських виборів в країні, що пройшли 14 квітня 2013 р., незважаючи на невеликий відрив від суперника - Енріке Капрілеса - і заклики до перерахунку голосів.

Читайте також: Влада Венесуели проведе повний перерахунок голосів за підсумками президентських виборів

Повідомлялося також, що Національна виборча рада (НВР) Венесуели проведе повний перерахунок голосів, поданих на президентських виборах 14 квітня 2013 р. Відповідно до венесуельського законодавства, 54% бюлетенів було перевірено відразу після закінчення виборів. НВР перевірить решту 46%, "щоб зберегти гармонію і ізолювати тих, хто намагається нашкодити демократії". Енріке Капрілес підтримав рішення і підкреслив, що перерахунок голосів допоможе виявити правду.

Капрілес відмовився визнати результати президентських виборів, після чого відбулися зіткнення, в ході яких загинули 7 осіб і десяток отримали поранення. Він зажадав перерахунку голосів, заявивши, що без цього заходу не визнає обрання Мадуро Президентом. Прихильники опозиціонера підтримали його вимогу. Держдепартамент США також заступився за губернатора Міранди. Позицію Вашингтона розділили Панама і Парагвай.

Читайте також: Капрілес скасував акцію протесту проти результатів президентських виборів у Венесуелі (фото, відео)

Напередодні Мадуро і Капрілес обмінялися взаємними звинуваченнями, поклавши відповідальність на опонентів за загибель учасників протестних акцій. "Він відповідальний за загиблих, за якими ми сумуємо", - сказав Мадуро про Капрілеса. Окрім загиблих, в зіткненнях 61 людина отримала поранення. Влада заарештувала 135 осіб за підозрою в застосуванні насильства.