ua en ru

Мадуро заявляє, що екс-Президент Колумбії готує на нього замах (відео)

Автор: RBC.UA
Президент Венесуели Ніколас Мадуро заявив про підготовлюваний на нього замах. В організації змови проти себе венесуельський лідер підозрює екс-Президента Колумбії Альваро Урібе, а також колишніх заступників державного секретаря США у справах Західної півкулі Отто Рейча і Роджера Нор'єга.

Президент Венесуели Ніколас Мадуро (на фото) заявив про підготовлюваний на нього замах. В організації змови проти себе венесуельський лідер підозрює екс-Президента Колумбії Альваро Урібе, а також колишніх заступників державного секретаря США у справах Західної півкулі Отто Рейча і Роджера Нор'єга.

"Урібе готує на мене замах. Він - вбивця. У мене достатньо доказів, підтверджуючих, що він діє з правими силами Венесуели", - цитує Мадуро Reuters.

Мадуро, вибраний в квітні на посаду Президента Венесуели, вже висловлював побоювання, що венесуельські праві сили виношують задуми по його ліквідації. Тоді він заявляв, що для допомоги в здійсненні цього плану до Венесуели прибули спеціально підготовлені найманці з Центральної Америки.

Читайте також: Президенти Куби і Венесуели домовилися про співпрацю

Колишній глава Венесуели Уго Чавес, у якого з екс-Президентом Колумбії Урібе були напружені відносини, помер у березні після тривалої боротьби з онкологічним захворюванням. Незадовго до його кончини Мадуро заявив, що Чавеса заразили хворобою "імперіалістичні змовники".

Нагадаємо, що у Венесуелі 14 квітня ц.р. відбулися президентські вибори. За офіційними даними, опозиціонер Енріке Капрілес поступився кандидатові від правлячої партії, наступникові Уго Чавеса - Ніколасу Мадуро - менше 2% голосів виборців: за Мадуро проголосували 50,8% виборців, а за його суперника - 49,1% виборців.

Читайте також: Новообраний Президент Венесуели Мадуро приніс присягу

Капрілес відмовився визнати результати президентських виборів, після чого відбулися зіткнення, в ході яких загинули 7 осіб і десяток отримали поранення. Він зажадав перерахунку голосів, заявивши, що без цього заходу не визнає обрання Мадуро Президентом. Прихильники опозиціонера підтримали його вимогу. Держдепартамент США також заступився за губернатора Міранди. Позицію Вашингтона розділили Панама і Парагвай.

Нагадаємо, що колишній Президент країни Уго Чавес в грудні 2012 р. перед тим, як відправитися на Кубу для лікування ракової пухлини, закликав співгромадян у випадку, якщо лікування буде безрезультатним, проголосувати за Мадуро, який тоді займав посаду віце-президента.

Читайте також: Капрілес має намір оскаржити в суді результати президентських виборів у Венесуелі

Сам Уго Чавес, який займав посаду Президента Венесуели з 1999 р., помер в Каракасі 5 березня після тривалої боротьби з раком, який був виявлений у нього в 2011 р. Чавес був відомий своєю антиамериканською, антиімперіалістичною позицією і підтримкою бідних верств населення.