ua en ru

Уряд на 40 днів продовжив термін укладення УРП з Chevron і Shell

Автор: RBC.UA
Кабінет міністрів України на 40 днів продовжив термін укладення угод про розподіл вуглеводнів, які видобуватимуться у межах ділянок Олеська та Юзівська компаніями Chevron та Shell. Відповідна постанова №876 від 17 вересня 2012 р. опублікована на сайті Кабміну.

Кабінет міністрів України на 40 днів продовжив термін укладення угод про розподіл вуглеводнів, які видобуватимуться у межах ділянок Олеська та Юзівська компаніями Chevron та Shell. Відповідна постанова №876 від 17 вересня 2012 р. опублікована на сайті Кабміну.

Читайте також: Мінекології: На розробку Олеського та Юзовського родовищ сланцевого газу подано 5 заявок

Згідно з постановою, термін укладення угоди про розподіл вуглеводнів на зазначених родовищах збільшено зі 120 до 160 днів. Зміни внесено до постанов Кабміну №1297 та №1298 від 30 листопада 2011 р.

Угоди про розподіл продукції з компаніями Chevron і Shell щодо розвідки і видобутку сланцевого газу в Україні повинні були бути підписані у вересні-жовтні 2012 р.

Нагадаємо, в травні 2012 р. стало відомо, що тендер на розробку Олеського родовища сланцевого газу виграла компанія Chevron, а тендер на розробку Юзівського родовища - компанія Shell. Інвестиції в Олеському і Юзівське родовища сланцевого газу в Україну за 30 років можуть скласти 50-70 млрд дол. Нідерландсько-британська компанія Royal Dutch Shell, яка перемогла в конкурсі на розробку Юзівської газоносної площі, вирішила виплатити Україні додатковий бонус у розмірі 400 млн дол.

Читайте також: Shell не подобаються українські труби: Азаров готовий купувати їх за кордоном

Як заявив глава Shell в Україні Грехем Тайлі , розробка Юзівського родовища дасть можливість подвоїти сукупний видобуток газу в Україні. "Якщо підготовка та розвідка Юзівського родовища буде успішною, це дасть можливість подвоїти або потроїти сукупний видобуток газу в Україну", - сказав Тайлі.

Як раніше заявляв міністр екології та природних ресурсів Едуард Ставицький, за оптимістичним сценарієм видобуток газу на Юзівської площі очікується на рівні до 40 млрд куб м на рік.

Обговорити цю новину можна на нашій сторінці в Facebook

За оцінками геологів, запаси газу на Юзівському родовищі можуть становити 2 трл кубометрів, на Олеському - до 1,5 трл. За словами міністра, інвестори погодилися віддати державі від прибутку від видобутку вуглеводнів на ділянці мінімум 30%, при тому, що спочатку пропонувалося всього 15,5%.

В листопаді 2011 р. заступник глави НАК "Нафтогаз України" Вадим Чупрун заявив, що Україна почне видобувати перший промисловий сланцевий газ вже до 2015 р. "Нам потрібно чотири роки, щоб добути перший промисловий сланцевий газ. Виходить 2015 р. Але може бути, терміни будуть скорочені. Нам головне - знайти оптимальний варіант умов спільної роботи", - заявив Чупрун.

За його словами, ключовим питанням переговорів "Нафтогазу" з іноземними компаніями, зацікавленими в роботі в Україні, серед яких ExxonMobil, Shell, Chevron, Halliburton та інші, є умови майбутньої співпраці. Як повідомив тоді Чупрун, до 2020 р. Україна планує вийти на видобуток 4-5 млрд куб. м. сланцевого газу на рік.

Управління енергетичної інформації Міненерго США (EIA) оцінює українські запаси сланцевого газу в 1,2 трильйона кубометрів, що ставить Україну на четверте місце в Європі за обсягами резервів цього типу після Польщі, Франції та Норвегії.

Україні, для якої виробництво сланцевого газу - наразі лише проект, споживає близько 60 мільярдів кубометрів газу на рік, імпортуючи 40 млрд з Росії по стабільно зростаючій ціні.