ua en ru

Shell не подобаються українські труби: Азаров готовий купувати їх за кордоном

Автор: RBC.UA
Україна може закуповувати труби за кордоном для Shell. Про це сьогодні заявив прем'єр-міністр Микола Азаров, передає кореспондент РБК-Україна.

Україна може закуповувати труби за кордоном для Shell. Про це сьогодні заявив прем'єр-міністр Микола Азаров, передає кореспондент РБК-Україна.

"Сьогодні у нас була розмова з Shell. Вони кажуть, що наші труби їм не підходять. Я кажу, що багатьом підходять. Ми поставляємо наші труби більш ніж в 40 країн, а їм вони не підходять. Давайте, значить, створимо спільну (з Shell) комісію, проведемо випробування і, якщо в результаті спільних випробувань ми переконаємося, що ми не можемо давати таку якість, яке потрібно, тоді давайте будемо завозити (труби з інших країн) - куди подітися ", - сказав Азаров.

Як пояснили в Shell, українські труби не відповідають стандартам глибокого буріння. "У рамках спільної діяльності компанії "Шелл" з ДК "Укргазвидобування" планується буріння глибокої свердловини (проектна глибина - більше 5 км). Оскільки газ залягає глибоко і в умовах високого пластового тиску, стандарти компанії "Шелл" до якості труб для такого буріння є дуже жорсткими, адже це критично важливо для безпечного проведення бурових робіт без збитку населенню, інфраструктурі та довкіллю", - розповіла менеджер зі зв'язків із громадськістю Shell Ukraine Exploration and Production Ганна Думанська. Тому компанія хоче купувати труби тільки у виробників, які можуть підтвердити свої можливості сертифікатами міжнародного зразка. За її словами, компанія тісно співпрацює з українськими виробниками труб, щоб привести стандарти якості їхньої продукції до необхідного рівня.

Як відомо, Росія є найбільшим ринком збуту для українських виробників нержавіючих труб, найбільшим з яких є холдинг Centravis. В Україні труби виробляють Нижньодніпровський трубопрокатний завод, Нікопольський завод безшовних труб "Ніко Тьюб", Харцизький трубний завод, Луганський, Новомосковський, Дніпропетровський трубні заводи, Centravis Production Ukraine, Нікопольський завод сталевих труб "ЮТіСТ", "Труболіт", Дніпропетровський металургійний завод ім. Комінтерну, Маріупольський меткомбінат ім. Ілліча.

Нагадаємо, Україна на 1 червня 2012 р. використала 92,18% квоти на імпорт труб зі сталі безшовних обсадних і насосно-компресорних із зовнішнім діаметром не більше 406,4 мм.

У квітні Європейський Союз оголосив про можливе введення антидемпінгових мит на сталеві труби з України, Туреччини та Македонії, щоб збільшити конкурентоспроможність виробників даного виду продукції з ЄС. Спеціальна комісія ЄС почала розслідувати, чи дійсно українські, турецькі, македонські експортери зварних труб штучно занижують їхню собівартість.

У березні Україна запропонувала Туркменістану обладнання та труби для облаштування Каспійсько-Чорноморського газопроводу.

Нагадаємо, Україна обрала розробниками сланцевих родовищ Shell і Chevron. Інвестиції в Олеському і Юзівське родовища сланцевого газу в Україну за 30 років можуть скласти 50-70 млрд дол. Нідерландсько-британська компанія Royal Dutch Shell, яка перемогла в конкурсі на розробку Юзівської газоносної площі, вирішила виплатити Україні додатковий бонус у розмірі 400 млн дол.

Як заявив сьогодні глава Shell в Україну Грехем Тайлі під час зустрічі з Азаровим, розробка Юзівського родовища дасть можливість подвоїти сукупний видобуток газу в Україні. "Якщо підготовка та розвідка Юзівського родовища буде успішною, це дасть можливість подвоїти або потроїти сукупний видобуток газу в Україну", - сказав Тайлі. Як раніше заявляв міністр екології та природних ресурсів Едуард Ставицький, за оптимістичним сценарієм видобуток газу на Юзівської площі очікується на рівні до 40 млрд куб м на рік. За оцінками геологів, запаси газу на Юзівському родовищі можуть становити 2 трл кубометрів, на Олеському - до 1,5 трл. За словами міністра, інвестори погодилися віддати державі від прибутку від видобутку вуглеводнів на ділянці мінімум 30%, при тому, що спочатку пропонувалося всього 15,5%.