ua en ru

Мінекології: На розробку Олеського і Юзівського родовищ сланцевого газу подано п'ять заявок

Автор: RBC.UA
На розробку Олеського і Юзівського родовищ сланцевого газу подано п'ять заявок. Про це повідомив міністр екології та природних ресурсів України Едуард Ставицький, передає кореспондент РБК-Україна.

На розробку Олеського і Юзівського родовищ сланцевого газу подано п'ять заявок. Про це повідомив міністр екології та природних ресурсів України Едуард Ставицький, передає кореспондент РБК-Україна.

"На 18:00 23 квітня 2012 р. згідно з постановою Кабінету міністрів України надійшли наступні заявки по розділу продукції: по Олеської площі заявилися компанія Chevron і компанія Еni, по Юзівської площі - Exxon Mobil, Shell, TНК-BP. За умовами конкурсу, вікно заявок закрито", - сказав Ставицький.

За словами Ставицького, Україна оголосить переможців конкурсу на розробку двох родовищ сланцевого газу через місяць, 23 травня 2012 р.

Він зазначив, що, за прогнозами міністерства, на четвертий рік експлуатації родовищ може бути здобуто перший сланцевий газ. Також він нагадав, що для отримання геологічної інформації, всі компанії, які подали заявки на участь у конкурсі, оплатили вартість документації. Також Ставицький повідомив, що найближчим часом буде анонсовано ще 3 конкурси, 2 конкурси - по розробці глибоководного шельфу, і 1 конкурс - по сухопутній частині.

Відзначимо, в січні ц.р. комісар з питань енергетики Європейської комісії Гюнтер Оттінгер заявив, що Україні може стати незалежним виробником і експортером газу при реалізації наявного потенціалу у розвідці та видобутку традиційних та альтернативних енергоносіїв.

Нагадаємо, наприкінці листопада 2011 р. Україна оголосила тендери на розробку Юзівського (Донецька і Харківська області) та Олеського (Львівська область) нафтогазоносних площ.

Також в листопаді 2011 р. заступник глави НАК "Нафтогаз України" Вадим Чупрун заявив, що Україна почне видобувати перший промисловий сланцевий газ вже до 2015 р. "Нам потрібно чотири роки, щоб добути перший промисловий сланцевий газ. Виходить 2015 р. Але може бути, терміни будуть скорочені. Нам головне - знайти оптимальний варіант умов спільної роботи", - заявив Чупрун.
За його словами, ключовим питанням переговорів "Нафтогазу" з іноземними компаніями, зацікавленими в роботі в Україні, серед яких ExxonMobil, Shell, Chevron, Halliburton та інші, є умови майбутньої співпраці. Як повідомив тоді Чупрун, до 2020 р. Україна планує вийти на видобуток 4-5 млрд куб. м. сланцевого газу в рік.

Управління енергетичної інформації Міненерго США (EIA) оцінює українські запаси сланцевого газу в 1,2 трлн куб.м., що ставить Україну на четверте місце в Європі за обсягами резервів цього типу після Польщі, Франції та Норвегії.

В свою чергу, провідна енергоконсалтингова компанія IHS CERA представила оцінку газового ринку України. За висновками експертів, Україна має потенціал для повного забезпечення себе природним газом у разі послідовного впровадження енергетичної політики, спрямованої на залучення приватних інвестицій у нафтогазовий сектор та реалізації власної ресурсної бази.