Сьогодні відбулось перше в 2013 р. засідання Кабінету міністрів України. Прем'єр-міністр Микола Азаров, відкриваючи засідання ще раз привітав українців з Новим роком і нагадав, що з 1 січня вступили в дію 52 нових закони і 36 нормативних актів Кабміну. Також набули чинності деякі норми бюджетного та податкового кодексів.
Сьогодні відбулось перше в 2013 р. засідання Кабінету міністрів України. Прем'єр-міністр Микола Азаров, відкриваючи засідання ще раз привітав українців з Новим роком і нагадав, що з 1 січня вступили в дію 52 нових закони і 36 нормативних актів Кабміну. Також набули чинності деякі норми бюджетного та податкового кодексів.
Практично кожен міністр з новопризначеного складу уряду отримав доручення. В основному Микола Азаров акцентував увагу на розвиток всіх сфер економіки та промисловості України. В основному, сьогодні міністри знайомилися з планами на 2013 р. і отримували завдання від прем'єра.
Зокрема, перший віце-прем'єр міністр Сергій Арбузов і міністр економічного розвитку і торгівлі Ігор Прасолов отримали завдання втілити програму імпортозаміщення. "Українській промисловості потрібен потужний інвестиційний поштовх ... Необхідно енергійно втілювати програму імпортозаміщення, скорочення негативного сальдо зовнішнього торговельного балансу. Це особиста відповідальність першого віце-прем'єр-міністра Арбузова та міністра економіки Прасолова", - заявив Азаров.
Крім того, за словами прем'єра, успішні інвестиційні проекти отримають довгострокові стимули. "Встановлено механізм визначення інвестиційних проектів у пріоритетних галузях, яким буде надана державна підтримка у вигляді звільнення від сплати ввізного мита на обладнання, яке не випускається в Україні, оподаткування прибутку інвестиційного проекту за нульовою ставкою до 2017 р. і інше", - сказав Азаров.
Читайте також: Вілкул привнесе в роботу Кабміну жорсткий діловий стиль
Віце-прем'єр-міністр Костянтину Грищенку, який відає гуманітарним блоком, повинен проконтролювати технічне забезпечення оперативно-диспетчерських служб центрів екстреної медичної допомоги в Україні. За словами Азарова, в окремих регіонах залишаються невирішеними питання технічного забезпечення оперативно-диспетчерських служб центрів екстреної медичної допомоги та медицини катастроф.
Склад нового Кабміну: Хто і за що відповідатиме в новому уряді (фото)
"Держінвестпроект в 2012 р. не зміг виконати всі завдання Національного проекту" Своєчасна допомога ". А органи місцевого самоврядування не поспішають з організацією і реєстрацією центрів екстреної медичної допомоги та медицини катастроф. Я попереджаю керівників відповідних центральних і місцевих органів виконавчої влади: за таку зневагу до життєво важливої справи певні керівники понесуть відповідальність. А виправити ситуацію потрібно буквально за місяць. Доручаю віце-прем'єр-міністру Костянтинові Грищенку жорстко контролювати цю ситуацію ", - сказав Азаров.
Мінсоцполітики на чолі з Наталією Королевською буде вести щотижневий моніторинг виплати зарплати та соціальної допомоги. "У нашому порядку денному більше не повинно бути питання боргів по заробітній платі. Також звертаю увагу Міністерства фінансів на контроль за формуванням бюджетів та на жорстке дотримання бюджетної дисципліни", - сказав Азаров.
Читайте також: Янукович хоче укрупнити сільські школи та лікарні
Особисто Костянтин Грищенко повинен простежити за процесом налагодження активної експлуатації спортивної інфраструктури в Україні. "Україна має всі можливості використати позитивний фундамент, закладений проведенням Євро-2012, для розвитку туристичної галузі та активної експлуатації сучасної спортивної інфраструктури. Зайнятися цим повинен віце-прем'єр-міністр Костянтин Грищенко", - зазначив Азаров.
А Мінфіну доручено жорстко контролювати процес формування місцевих бюджетів і суворо дотримуватися бюджетну дисципліну.
У парі будуть над нововведеннями працювати віце-прем'єр-міністр Олександр Вілкул та міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Геннадій Темник. Їм доручено протягом року запустити програму індустріального будівництва житла. Крім того, не повинно припинятися будівництво соціальної інфраструктури.
За словами Вілкула, мінрегін буде рекомендувати утриматися від виконання дорожньо-будівельних робіт при мінусових температурах, навіть у тих випадках, коли є вся разрешітелная документація на проведення робіт. Віце-прем'єр зазначив, що після появи інформації про те, що в Донецькій обл. після ускладнення погодних умов проводиться ремонт дорожнього покриття, він створив комісію, яка перевірила цю інформацію і з'ясувала, що формально дозвільні документи на проведення таких робіт дійсно є, однак надалі такого роду ремонтні роботи дорожніх покриттів проводитися не будуть.
Читайте також: Швидкісний потяг сполученням Львів-Київ знову прибув із запізненням (фото)
Міністру інфраструктури Володимиру Козаку належить зайнятися оновленням транспортного парку вітчизняною технікою. "Ми будемо будувати автостради та швидкісні залізниці, оновлювати парк технікою вітчизняного виробництва", - заявив прем'єр.
З рухомим складом, особливо на залізниці останнім часом було пов'язано чимало скандалів. Закупівлю швидкісних поїздів Hyundai розкритикував навіть Президент України Віктор Янукович. За його словами, при закупівлі не були враховані інтереси українського товаровиробника і вітчизняної економіки.
Весняно-польову кампанію буде готувати профільний міністр Микола Присяжнюк. Крім усього іншого, йому належить організувати роботи так, щоб аграрна галузь досягти прогресу в індустріалізації виробництва.
Читайте також: Кабмін збільшив держгарантії по зобов'язаннях "Укравтодору" в 2012 р. в 4 рази
Отримавши доручення, члени Кабміну схвалили схвалив проект закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо вдосконалення діяльності акціонерних товариств)". За словами глави національної комісії з фондового ринку та цінних паперів Дмитра Тевелєва, завдяки законопроекту вдасться врегулювати чимало запитань, зокрема зміни в подачі регулярної інформації, так передбачена можливість заочного голосування на загальних зборах акціонерного товариства.