ru ua

Кабмін збільшив держгарантії по зобов'язаннях "Укравтодору" в 2012 р. в 4 рази

Автор: RBC.UA
Кабінет міністрів України постановив, що державні гарантії надаються Державному агентству автомобільних доріг ("Укравтодору") у межах їх загального обсягу, за умови, що розмір зобов'язань за запозиченнями підприємства не перевищує 17,4 млрд грн. Про це говориться в постанові Кабміну від 21 грудня 2012 р. №1178.

Кабінет міністрів України постановив, що державні гарантії надаються Державному агентству автомобільних доріг ("Укравтодору") у межах їх загального обсягу, за умови, що розмір зобов'язань за запозиченнями підприємства не перевищує 17,4 млрд грн. Про це говориться в постанові Кабміну від 21 грудня 2012 р. №1178.

Раніше в порядку та умовах надання в 2012 році державних гарантій для забезпечення виконання зобов'язань граничний обсяг держгарантій був встановлений у розмірі 4,295 млрд грн.

Крім того, граничний обсяг держгарантій за запозиченнями підприємств, які належать до сфері управління Нацагентства з Євро-2012, було знижено на 15% - до 4,4 млрд грн.

Зазначимо, запозичення "Укравтодору" використовуються для фінансування об'єктів будівництва, реконструкції, капітального і поточного ремонту автомобільних доріг загального користування, за переліком, затвердженим Кабінетом міністрів України, та придбання дорожньої техніки і обладнання для дочірніх підприємств.

Для надання державних гарантій за запозиченнями "Укравтодор" має подавати Мінфіну і Мінекономрозвитку ряд документів для здійснення ідентифікації та оцінки ризиків, пов'язаних з реалізацією відповідного проекту.

У листопаді повідомлялося, що "Укравтодор" залучить у Державного ощадного банку України ("Ощадбанку") кредит на 1 млрд грн під державні гарантії. Кошти залучаються для фінансування ремонтно-будівельних робіт на автомобільних дорогах загального користування державного і місцевого значення.

Читайте також: СБ надасть "Укравтодору" 450 млн дол. на ремонт доріг

Чистий прибуток ВАТ "Державна акціонерна компанія "Автомобільні дороги України" за 9 місяців 2012 р. збільшився в 2,2 рази - до 442 тис. грн проти чистого прибутку в розмірі 203 тис. грн за 9 місяців 2011 р.

"Укравтодор" здійснює виконання робіт по будівництву, ремонту та експлуатаційного утримання автомобільних доріг, мостів та інших споруд і елементів облаштування доріг. Компанія здійснює ремонтно-будівельні роботи на дорогах загального користування державного і місцевого значення завдовжки 170 тис. км.

Читайте також: Чистий прибуток "Укравтодору" за 9 місяців 2012 р. збільшився в 2,2 рази

Нагадаємо, в липні ц.р. Міністерство інфраструктури України оприлюднило проект концепції Державної цільової економічної програми розвитку автомобільних доріг загального користування на 2013-2018 роки. Планується, що загальний обсяг витрат, необхідний для реалізації програми, складе 227,15 млрд грн, а з урахуванням погашення зобов'язань за кредитами (37,403 млрд грн) - 264,55 млрд грн.

Згідно концепції, протягом 2013-2018 років реалізація програми дозволить привести 169,5 тис. км автомобільних доріг загального користування в транспортно-експлуатаційний стан; виконати ремонт 30,7 тис. км доріг; побудувати і реконструювати 2,2 тис. км автомобільних доріг з сучасним європейським стандартам з відповідною дорожньою інфраструктурою.

На початку вересня 2012 року уряд схвалив відповідну концепцію.