Вілкул привнесе в роботу Кабміну жорсткий діловий стиль

Новий уряд Микола Азарова суттєво помолодшав. Можна відзначити, що це - один з наймолодших і при цьому несподіваних Кабінетів міністрів. І одне з несподіваних і перспективних призначень - прихід на пост віце-прем'єра вже колишнього губернатора Дніпропетровської області Олександра Вілкула.

Новий уряд Микола Азарова суттєво помолодшав. Можна відзначити, що це - один з наймолодших і при цьому несподіваних Кабінетів міністрів.

І одне з несподіваних і перспективних призначень - прихід на пост віце-прем'єра вже колишнього губернатора Дніпропетровської області Олександра Вілкула. До роботи на держслужбі Вілкул протягом п'яти років входив до десятки кращих топ-менеджерів України. Він очолював найбільші ГЗК Дніпропетровській області, де за період його роботи обсяг виробництва зростав у півтора-два рази, зарплата ставала найвищою по галузі, а також запускалися інвестиційні проекти. Крім того, Вілкул двічі обирався депутатом Верховної Ради.

На думку аналітиків, підвищення Олександра Вілкула до позиції віце-прем'єра пов'язане з істотними успіхами на посаді губернатора Дніпропетровської області - зростання економіки впродовж трьох років вище середнього показника по країні, що спричинило за собою високі рейтинги Партії регіонів.

Читайте також: Вілкул: Створення сучасної інфраструктури є однією з ключових складових розвитку країни

Експерти відзначають, що Вілкул, як виходець із бізнесу, в держуправлінні використовує діловий підхід. Стратегії розвитку регіону та комплексні програми розроблялися з провідними світовими компаніями - Deloitte, Monitor Group, Hay Group.

А для управління регіоном і новими програмами повсюдно впроваджувалися і застосовувалися найсучасніші IT-технології. Так, у всіх органах виконавчої влади області проведений перехід на електронний документообіг. Надання дозволів та адміністративних послуг навіть у найвіддаленішому селі Дніпропетровщини фіксується в єдиній електронній базі «Відкрита влада». За рахунок цього відсоток порушення строків видачі зведений до мінімуму, 90% документів видається достроково, всі дозволи видаються в режимі «Єдиного вікна» в органах влади.

Субсидію, наприклад, можна оформити через відділення «Укрпошти» - цього немає в жодній області країни. Навіть запис дитини в садок в Дніпропетровській області можна зробити через Інтернет. Для цього всім дошкільним закладам зроблені сайти з 3D-екскурсіями і можливістю реєстрації online. У контексті задачі доопрацювання електронного уряду, спить Олександра Вілкула буде незамінний, впевнені фахівці.

У Дніпропетровській області в окремий кластер пріоритетного розвитку винесені питання розвитку освіти та науки. Інноваційні технології в навчання впроваджуються починаючи з дитячих садочків, кількість яких, до речі, за три роки зросла на 85. Також спільно із зарубіжними педагогами і психологами створена «Електронна школа» для дітей з особливими потребами.

За три роки в Дніпропетровській області в шість разів збільшений бюджет підтримки молодих вчених, надана підтримка ВУЗам для організації співпраці із зарубіжними університетами. Тепер у Дніпропетровську можна не тільки навчитися МВА, але й отримати диплом західного зразка. Спільно з Європейським фондом освіти реалізується пілотний проект по створенню системи прогнозування держзамовлення фахівців у ВУЗах.

Читайте також: Азаров доручив Вілкулу контролювати питання затвердження місцевих бюджетів

Але, напевно, Вілкул залишить про себе пам'ять у дніпропетровців насамперед як будівельник доріг. У регіоні, який втратив в 2009 р. право проведення Євро-2012 через нерозвинену інфраструктуру, за останні два з половиною роки побудовано і капітально відремонтовано понад 5 млн кв. м доріг, розпочато будівництво об'їзної навколо Дніпропетровська. А також після 15 років консервації відновлено будівництво метро в обласному центрі.

Олександр Вілкул не втрачав час і в роботі з великими західними інвесторами. Тому ЄБРР і ЄІБ надали Україні під будівництво Дніпропетровського метро більше 300 млн євро під LIBOR +1%. У СНД це одна з найнижчих ставок для реалізації таких проектів. Згідно з планами, тепер метрополітен у Дніпропетровську буде добудований за чотири роки.

Варто відзначити, що за два роки під інфраструктурні проекти в регіон прийшло близько 1,5 млрд дол. Сьогодні обсяг ПІІ в область перевищує 8,3 млрд дол., що є одним з кращих показників по країні. До речі, експерти порівнюють підходом до спрощення адміністративних послуг в Дніпропетровській області з досвідом Грузії.

Також, крім ПІІ, під керівництвом Олександра Вілкула до реалізації завдань з розвитку регіону притягувався і місцевий бізнес. Тому в рамках корпоративної соціальної відповідальності для створення об'єктів соціальної сфери за три роки вкладено десятки мільйонів гривень. Завдяки об'єднанню коштів бюджету та бізнесу в регіоні побудовано більше 2 тис. нових соціальних об'єктів - дитячих садків та майданчиків, спортмайданчиків і стадіонів, медустанов.

При цьому, мабуть, тільки Дніпропетровська область може похвалитися тим, що реалізує програму «Доступне житло» - за ціною на 30-40% нижче середньоринкової. Зокрема, в Дніпропетровську будується цілий масив на 1 тис. квартир. І перший будинок цього масиву в жовтні ц.р. відкривав Президент Віктор Янукович.

Цікаво, що будинок, який відкривав глава держави, прикрашений Петриківським розписом. Петриківський розпис з ініціативи Олександра Вілкула просувається на отримання статусу Всесвітньої культурної спадщини ЮНЕСКО. У січні наступного року в Брюсселі відбудеться слухання з приводу цього питання. У Франції, Бельгії та ще ряді країн уже пройшли виставки народних майстрів.

Читайте також: Склад нового Кабміну: Хто і за що відповідатиме в новому уряді (фото)

Чиновники і політологи в Дніпропетровську відзначають, що для Вілкула характерний командний стиль роботи - він, вибудувавши чітку систему роботи, ставить конкретні завдання і жорстко питає за результат. «До щотижневим губернаторським селекторам глави міст і районів готувалися як до іспитів», - відзначив один зі співробітників Дніпропетровської ОДА.

Аналітики вважають, що цей же стиль роботи Вілкул принесе з собою в уряд. Судячи з коментаря Вілкула відразу після його призначення, перед ним поставлене завдання підвищити ефективність реалізації регіональних стратегій, забезпечити виведення інфраструктури на принципово новий рівень, реалізувати проект «Доступне житло», а також розробити і впровадити нові програми по закріплених напрямках. Для цього і будуть використовуватися нові механізми у вирішенні проблем, що накопичилися.

Нагадуємо, не забудьте обрати свій спосіб читати новини.
On Top