ua en ru

Перерахунок голосів на виборах Президента Венесуели не виявив порушень (відео)

Автор: RBC.UA
Перерахунок голосів на президентських виборах у Венесуелі не виявив серйозних порушень. Про це говориться в офіційній заяві Національної виборчої комісії.

Перерахунок голосів на президентських виборах у Венесуелі не виявив серйозних порушень. Про це говориться в офіційній заяві Національної виборчої комісії.

Частка помилок, виявлених після перерахунку 75% голосів, нікчемно мала - 0,02%. Перевірка велася протягом 10 днів.

Нагадаємо, що дострокові вибори Президента Венесуели відбулися 14 квітня - вони були призначені після смерті Уго Чавеса.

Читайте також: США не втручалися у вибори Президента Венесуели, - Обама

За офіційними даними, кандидат від опозиції Енріке Капрілес поступився кандидатові від правлячої партії Ніколасу Мадуро (на фото) менше 2% голосів виборців: за Мадуро проголосували 50,8% виборців, а за його суперника - 49,1%.

Проте опозиція зажадала скасування результатів виборів, заявивши про численні порушення і підтасовування. Під час хвилювань у Венесуелі, що послідували після президентських виборів, дев'ять осіб загинули, десятки отримали поранення.

Капрілес зажадав перерахунку голосів, заявивши, що без цього заходу не визнає обрання Мадуро Президентом. Прихильники опозиціонера підтримали його вимогу. Держдепартамент США також заступився за губернатора Міранди. Позицію Вашингтона розділили Панама і Парагвай.

Читайте також: Мадуро заявляє, що екс-Президент Колумбії готує на нього замах (відео)

При цьому Президент США Барак Обама заявив, що США не здійснювали якого-небудь втручання в недавні вибори Президента Венесуели.

Зазначимо, Мадуро раніше заявив про підготовлюваний на нього замах. В організації змови проти себе венесуельський лідер підозрює екс-Президента Колумбії Альваро Урібе, а також колишніх заступників державного секретаря США у справах Західної півкулі Отто Рейча і Роджера Нор'єга.

Читайте також: Новообраний Президент Венесуели Мадуро приніс присягу

Нагадаємо, що колишній Президент країни Уго Чавес в грудні 2012 р. перед тим, як відправитися на Кубу для лікування ракової пухлини, закликав співгромадян у випадку, якщо лікування буде безрезультатним, проголосувати за Мадуро, який тоді займав посаду віце-президента.

Сам Уго Чавес, який займав посаду Президента Венесуели з 1999 р., помер в Каракасі 5 березня після тривалої боротьби з раком, який був виявлений у нього в 2011 р. Чавес був відомий своєю антиамериканською, антиімперіалістичною позицією і підтримкою бідних верств населення.