ua en ru

Визначилися учасники другого туру виборів Президента Єгипту (відео)

Автор: RBC.UA
У другий тур виборів в Єгипті вийшли голова Партії свободи і справедливості (ПРС), що є частиною ісламістського руху "Брати мусульмани", Мохаммед Морси та колишній приклад-міністр країни, соратник екс-президента Хосні Мубарака Ахмед Шафік. Про це повідомляє Центрвиборчком Єгипту.

У другий тур виборів в Єгипті вийшли голова Партії свободи і справедливості (ПРС), що є частиною ісламістського руху "Брати мусульмани", Мохаммед Морси та колишній приклад-міністр країни, соратник екс-президента Хосні Мубарака Ахмед Шафік. Про це повідомляє Центрвиборчком Єгипту, передає Reuters.

Обидва кандидати прийшли до фінішу з невеликим розривом. За словами глави ЦВК Єгипту, Морси набрав 24,3% голосів виборців, а Шафік - 23,3% голосів.

Перший тур пройшов 23-24 травня ц.р. За даними голови ЦВК Фарука Султана, явка виборців у першому турі виборів склала 46,2%. Усього в першому турі брали участь 13 кандидатів. Зокрема, з гонки вибули який набрав 20,3% голосів кандидат від лівої опозиції Хамдін Сабахи, незалежний кандидат від ісламістів Абдель Монем Абулфутух з 17,2% голосів і колишній міністрзакордонних справ Єгипту Амр Муса, який заручився підтримкою 10,9% виборців.

Другий тур президентських виборів в Єгипті намічений на 16-17 червня 2012 р. Остаточні підсумки виборів будуть оголошені 21 червня.

Для Єгипту ці президентські вибори стали першими після відходу у відставку колишнього глави держави Мубарака, беззмінно який правив країною впродовж майже 30 років. Мубарак став другим лідером, якого скинули в ході "арабської весни". Він пішов у відставку в кінці свого шостого президентського терміну. Зараз це єдиний з колишніх правителів, що знаходиться під слідством. 11 лютого 2012 р. Єгипет відзначив першу річницю відставки Мубарака.

Експерти вже відзначають, що єгиптянам належить вкрай непростий вибір. Перемога Мурсі може привести до встановлення в країні режиму радикальних ісламістів, а успіх Шафіка, ймовірно, означатиме повернення до часів Мубарака, при якому цей політик очолював уряд.

Разом з тим практично всі інші кандидати, що програли в першому турі, заявили про численні порушення. Найбільш жорстко висловився колишній член руху "Брати-мусульмани" Абдель Абол Фотух, який заявив, що не має наміру визнавати підсумки виборів. За його словами, голоси виборців купувалися, а при підрахунку бюлетенів представників кандидатів не допускали на дільниці.
Примітно, що при цьому програли політики чекають пропозицій від учасників другого туру, розраховуючи в обмін на свою підтримку отримати "теплі місця" в новій адміністрації.

Як повідомлялося, напередодні виборів Президента Єгипту в країні не припинялися сутички демонстрантів з військовослужбовцями.

Єгипет став другою країною, де стався переворот в час так званої "арабської весни". 11 лютого 2011 р. під тиском населення екс-президент країни Хосні Мубарак, який очолював Єгипет з 1981 р., пішов у відставку. Владу в країні взяли військові. З приходом до парламенту ісламістських партій, між військовим урядом і парламентом почалася політична конфронтація. Раніше єгипетський парламент приступив до процедури винесення вотуму недовіри уряду країни.

В Єгипті йде становлення нових органів державної влади. Судячи з підсумків виборів в нижню і верхню палати парламенту, Єгипет має всі шанси втратити статус світської держави. Після трьохетапного голосування понад 60% місць у Законодавчому зборах дісталося ісламістам, в першу чергу політичному крилу "Братів-мусульман", а також ісламським консерваторам - салафітам. На виборах у верхню палату парламенту Єгипту - Раду Шури - ісламські партії завоювали майже 85% місць.