ua en ru

Над Землею сьогодні вночі пройде "зоряний дощ", а в Україні - магнітна буря

Автор: RBC.UA
У ніч із 3 на 4 січня над Північною півкулею Землі станеться найбільш інтенсивний "зоряний дощ". Про це повідомляється в розміщеному на сайті "Новини уфології" календарі метеорних потоків на 2013 рік. Зазначимо також, що в січні 2013 р. Україну очікують сім магнітних бур. Причому перша з них - уже сьогодні.

У ніч із 3 на 4 січня над Північною півкулею Землі станеться найбільш інтенсивний "зоряний дощ". Про це повідомляється в розміщеному на сайті "Новини уфології" календарі метеорних потоків на 2013 рік.

Читайте також: Сотні людей побачили НЛО в небі над Ізраїлем (відео)

"Зоряний дощ" стане результатом підвищення активності метеорного потоку "Квадрантіди", який розпочався ще 28 грудня 2012 року і має завершитися 5 січня. Очікується, що активність метеорного потоку "Квадрантіди" досягне свого максимуму приблизно до півночі 3 січня і впродовж шести годин зорепад буде досить інтенсивним.

Спостерігати зорепад можна буде з боку сузір'я Волопаса. Метеори будуть рухатися зі швидкістю 41 км/с, а колір спалахів буде, швидше, жовтуватого, не білого кольору.

Читайте також: Парад планет 21 грудня 2012 р. не спричинив кінця світу

Відповідно до астрономічного календаря, наступний "зоряний дощ" відбудеться навесні, в результаті збільшення активності потоку "Ліріди" з 16 по 25 квітня з максимумом інтенсивності в день 22 квітня. Однак швидкість руху метеоритів буде більш високою, ніж зараз, і досягатиме 49 км/с.

"Квадрантіди" вважаються одним з найбільш відомих і великих метеорних потоків. В одному ряду з ним стоять "Гемініди", "Персеїди", "Леоніди", "Оріоніди" і "Ліріди". Метеорний потік "Квадрантіди" спостерігається щорічно в період з 28 грудня по 7 січня, має яскраво виражений максимум, який припадає на 3 і 4 січня, під час якого спостерігається падіння від 45 до 200 метеорів на годину.

Читайте також: Кінець світу скасовується, - календар майя

Зазначимо також, що в січні 2013 р. Україну очікують сім магнітних бур. Причому перша з них - уже сьогодні, передає ТСН. Потім магнітні бурі будуть 8, 13, 19, 23, 25 і 28 січня. У ці дні медики радять уважніше ставиться до свого здоров'я і обмежити використання електроніки. У цей час потрібно більше вживати м'ятний чай, відпочивати і займатися улюбленою справою.

Нагадаємо, в липні 2012 р. телескопи космічної лабораторії NASA зафіксували найсильніші за останній час спалахи на Сонці, які стали причиною сильної магнітної бурі на Землі. Спалахи віднесли до так званого класу X, до якого зараховують тільки максимально потужну сонячну активність.

Читайте також: Земля пройшла крізь метеорний потік Гемінід

Як повідомлялося в липні 2010 р., білоруська влада напередодні сезону зоряного дощу нагадала громадянам, що падаючими зірками потрібно не тільки милуватися, але й повідомляти про них до комітету з природних ресурсів. У зверненні до громадян зазначалося, що метеорити підлягають державному обліку.

"Ті, хто знайшли камінь, схожий на метеорит, або спостерігали їх падіння, повинні повідомити до Мінприроди або його територіальних органів", - пояснювали в міністерстві природних ресурсів і охорони навколишнього середовища Білорусі.