ua en ru

Календар майя: кінець світу скасовано

Автор: RBC.UA
Календар майя напророкував, що сьогодні, 21 грудня 2012 р., повинен наступити кінець світу. Точний час невідомий, але жителі землі завмерли в очікуванні. 21 грудня згідно віруванням, закінчується період, врахований в стародавньому календарі індійців майя. Прийнято вважати, що із завершенням їх календаря світу також прийде кінець.

Календар майя напророкував, що сьогодні, 21 грудня 2012 р., повинен наступити кінець світу. Точний час невідомий, але жителі землі завмерли в очікуванні. Втім, це далеко не перший кінець світу, який пережило людство. "Години Х" чекали ще представники древніх цивілізацій, а вже після прийняття християнства люди стали стикатися з пророкуванням кінця регулярно. Тільки в нинішньому столітті загибеллю цивілізації неодноразово погрожували різні астрологи і провісники, також кінець світу очікувався у зв'язку з настанням Міленіуму і запуском Великого адронного коллайдера.

21 грудня згідно віруванням, закінчується період, врахований в стародавньому календарі індійців майя. Прийнято вважати, що із завершенням їх календаря світу також прийде кінець.

Усілякі провісники озвучують сценарії один жахливий іншого. Наприклад, тибетський лама Оракул Шамбали заявив про тимчасове кінці світу: 21 грудня на два тижні настане повна тиша й темрява, не буде електрики, зв'язку і звуків.

Читайте також: Парад планет не спричинить кінець світу

"Кінець світу" - один з найпопулярніших запитів в Інтернеті, і заповзятливі громадяни роблять бізнес на модних страхах. Особливою популярністю зараз користуються путівки в Мексику - в саме серце апокаліпсису. У 2012 р. там побуває 52 млн туристів - на 12 млн більше, ніж торік. Хоча державні структури цієї країни спростували пророкування, для приїжджих підготовлено безліч спеціалізованих програм.

Також підвищений наплив віруючих в кінець світу туристів очікується на горі Бугараш у Франції. Вважається, що це єдине місце, де можна пережити день Х: присутніх там людей заберуть з собою прибульці. Бажання зустріти апокаліпсис з інопланетянами виявили вже понад 100 тисяч осіб. Однак сільці з двома вулицями не вмістити стільки гостей, тому доступ до гори в грудні буде обмежений.
Низка компаній пропонує допомогу у виживанні. Наприклад, будь-який бажаючий може зняти місце в підземному бункері, здатному витримати катаклізми, купити набір речей, які знадобляться для того, щоб пережити кінець світу.

Не залишає каменя на камені від апокаліптичності версії знахідка археолога з Бостонського університету. У джунглях Гватемали він виявив більш стародавній календар майя, який не містить згадок про катастрофу-2012 і розрахований на 7 тисяч років вперед.
Зазначимо, що згідно думку вчених, парад планет, який відбудеться в проміжку між 21 і 23 грудня, і кінець світу не мають між собою ніякого зв'язку. Більш того, в Головній астрономічній обсерваторії Національної академії наук України відзначають, що такі паради планет відбуваються через кожні кілька років, а нинішній, навіть дещо менше попередніх.

Читайте також: Кінець світу 21 грудня 2012 р. - історії Апокаліпсису

"Парад планет, який має відбутися в цьому році, не є унікальним явищем, оскільки проходить з періодичністю в декілька років, і не може привести до глобальних катастроф чи поставити крапку в існуванні Всесвіту. Коли мова йде про парад планет, тоді вони шикуються в певний період часу майже на одній лінії, але таке бувало не раз. Такі страхи досить часто накопичувалися, але якогось серйозного впливу це на Землю і на навколишній космічний простір не викликало. Нинішній нічим не відрізняється. Навпаки, він значно менше, я б сказав , яскраво виражений, порівнюючи з тим, що було в попередні роки ", - вважає директор Головної астрономічної обсерваторії Національної академії наук України академік Ярослав Яцків

А ось учені NASA стверджують, що 21 грудня 2012 р. кінець світу настане. Причому кінець світу настане в прямому сенсі цього слова від аномальної погоди. Про це йдеться в роботі під назвою "Загрози космічної погоди: соціальні і економічні наслідки".
21 грудня 2012, вважають автори дослідження, на Сонці станеться серія спалахів. Сонце викине в космос величезну кількість газів, які розжарять космічну атмосферу. На Землі, внаслідок цього, почнуться дуже сильні геомагнітні потрясіння і бурі. У цей день центр космічних досліджень в місті Х'юстон очікує отримати сигнал тривоги, який надійде зі спеціального супутника, що спостерігає за Сонцем. Цей сигнал повідомить людству про те, що небезпека близька, але, на думку авторів, всі зусилля в боротьбі будуть марними. Адже для того, щоб геомагнітна буря почалася, знадобиться всього кілька хвилин.

На перших етапах люди зможуть бачити явище, яке буде нагадувати полярне сяйво, проте в багато разів яскравіше. Після цього вийдуть з ладу трансформатори і всі енергосистеми. Без електрики залишаться сотні мільйонів жителів планети. В результаті власне "атаки" з боку світила ніхто з жителів Землі не загине, але її наслідки, тим не менш, будуть катастрофічними, і протягом наступних місяців рахунок жертв піде на мільйони.

Читайте також: У Мексиці продають набори для кінця світу "На всяк випадок"

В результаті колапсу перестануть функціонувати водо-, нафто-і газопроводи; зупиняться системи життєзабезпечення в лікарнях; вийдуть з ладу системи зберігання продуктів; економіки більш-менш розвинених країн розіб'є параліч. При цьому швидке відновлення енергосистем неможливе: згорілі трансформатори необхідно замінити новими, але заводи, на яких їх виробляють, працювати не будуть.

У результаті відновлення займе довгі роки. Як відомо, подібна магнітна буря сталася в 1859 році. У той час промисловість тільки почала розвиватися, і тому світ не зазнав дуже великих втрат. А сьогодні людство набагато більше вразливе.