ua en ru

Парад планет 21 грудня 2012: Час початку або кінця

Автор: RBC.UA
Парад планет, 21 грудня 2012 початок продовжиться до 23 грудня, та кінець світу, який прогнозують останнім часом у ЗМІ на 21 грудня, не мають між собою ніякого зв'язку.

Парад планет, який відбудеться у проміжку між 21 і 23 грудня, та кінець світу, який прогнозують останнім часом у ЗМІ на 21 грудня, не мають між собою ніякого зв'язку. Більше того, в Головній астрономічній обсерваторії Національної академії наук України зазначають, що такі паради планет відбуваються через кожних кілька років, а цьогорічний, навіть дещо менший від попередніх.

Читайте також: Кінець світу 21 грудня 2012 р. - що буде і що було

"Парад планет, який має відбутися цьогоріч, не є унікальним явищем, оскільки проходить з періодичністю у декілька років, і не може призвести до глобальних катастроф чи поставити крапку в існуванні Всесвіту. Коли йдеться про парад планет, тоді вони вишиковуються у певний період часу майже на одній лінії, але таке бувало не раз. Такі страхи досить часто накопичувалися, але якогось серйозного впливу це на Землю і на оточуючий космічний простір не викликало. Цьогорічний нічим не відрізняється. Навпаки, він значно менш, я б сказав, яскраво виражений, порівнюючи з тим, що було у попередні роки ", - вважає директор Головної астрономічної обсерваторії Національної академії наук України академік Ярослав Яцків.

Читайте також: У Мексиці продають набори для кінця світу "На всяк випадок"

21 грудня 2012 р. згідно з пророцтвом індіанців майя повинен наступити кінець світу. Жителі землі завмерли в очікуванні. Це далеко не перший кінець світу, який пережило людство. "Години Х" чекали ще представники древніх цивілізацій, а вже після прийняття християнства люди стали стикатися з пророкуванням кінця регулярно. Тільки в нинішньому столітті загибеллю цивілізації неодноразово погрожували різні астрологи і провісники, також кінець світу очікувався у зв'язку з настанням Міленіуму і запуском Великого адронного коллайдера.

Читайте також: Найпопулярніші версії кінця світу

21 грудня згідно з віруванням, закінчується період, врахований в стародавньому календарі індійців майя. Прийнято вважати, що із завершенням їх календаря світу також прийде кінець. Усілякі провісники озвучують сценарії один жахливий іншого.

Наприклад, тибетський лама Оракул Шамбали заявив про тимчасове кінці світу: 21 грудня на два тижні настане повна тиша й темрява, не буде електрики, зв'язку і звуків.

"Кінець світу" - один з найпопулярніших запитів в Інтернеті, і заповзятливі громадяни роблять бізнес на модних страхах. Особливою популярністю зараз користуються путівки в Мексику - в саме серце апокаліпсису. У 2012 р. там побуває 52 млн туристів - на 12 млн більше, ніж торік. Хоча державні структури цієї країни спростували пророкування, для приїжджих підготовлено безліч спеціалізованих програм.

Також підвищений наплив віруючих в кінець світу туристів очікується на горі Бугараш у Франції. Вважається, що це єдине місце, де можна пережити день Х: присутніх там людей заберуть з собою прибульці. Бажання зустріти апокаліпсис з інопланетянами виявили вже понад 100 тисяч осіб. Однак сільці з двома вулицями не вмістити стільки гостей, тому доступ до горе в грудні буде обмежений.

Низка компаній пропонує допомогу у виживанні. Наприклад, будь-який бажаючий може зняти місце в підземному бункері, здатному витримати катаклізми, купити набір речей, які знадобляться для того, щоб пережити кінець світу.

Не залишає каменя на камені від апокаліптичності версії знахідка археолога з Бостонського університету. У джунглях Гватемали він виявив більш стародавній календар майя, який не містить згадок про катастрофу-2012 і розрахований на 7 тисяч років вперед.
Теплова смерть