ua en ru

Moody's підтвердило рейтинг РФ на рівні Ваа1

Автор: RBC.UA
Міжнародне агентство Moody's Investors Service підтвердило рейтинг Росії на рівні Baa1. Тенденціям розвитку економіки РФ даний "стабільний" прогноз.

Міжнародне агентство Moody's Investors Service підтвердило рейтинг Росії на рівні Baa1. Тенденціям розвитку економіки РФ даний "стабільний" прогноз.

Як наголошується в прес-релізі організації, підтвердження рейтингу пов'язане із збільшенням гнучкості валютного курсу, ухваленням урядом заходів з боротьби з інфляцією і загальними "відносно сильними" економічними і фінансовими показниками. Крім того, в розрахунок був прийнятий порівняно низький рівень зовнішнього боргу, а також значний обсяг фінансових резервів РФ. Ті ж обставини зумовили і "стабільний" прогноз на майбутнє.

Читайте також: Кількість мільярдерів в Росії досягла нового рекорду (фото)

Дія позитивних чинників врівноважується впливом негативних обставин, таких як низький потенціал розвитку економіки, викликаний високим рівнем корупції і зневагою до виконання законів, а також сировинна спрямованість прибуткового сектора.

Moody's вважає, що Росії не вдалося привернути достатню кількість зарубіжних інвесторів в цілу низку областей, що істотно зменшує її економічний потенціал. Серед чинників, стримуючих зростання кредитного рейтингу, в організації називають і те, що видобуток нафти РФ залишиться на колишньому рівні і навіть може скоротитися.

Читайте також: Moody's понизило кредитну стелю Кіпру до Саа2 (відео)

Зазначимо, що експерти Moody's переглянули і стелю кредитного рейтингу Кіпру - показник цієї країни понижений до Саа2. Ризик негативного розвитку подій збільшується на тлі реструктуризації двох найбільших банків країни. Можлива відмова Кіпру від євро принесе сильні втрати інвесторам, створивши нові складнощі для банківської системи країни і її економіки в цілому.

Раніше повідомлялося, що світовий пул державних облігацій з найвищим кредитним рейтингом ААА від трьох основних рейтингових агентств скоротився більш ніж на 60% з початку фінансової кризи, яка призвела до хвилі зниження рейтингів в розвинених економіках. Виключення США, Великобританії і Франції з "клубу дев'яти" країн, які мали найвищий кредитний рейтинг, призвело до скорочення обсягу державних облігацій, що мають найвищий рейтинг від Fitch, Moody's і S&Р, з 11 трлн дол. на початку 2007 р. до 4 трлн дол. в даний час.

Читайте також: S&Р підвищило рейтинг Туреччини

Портфельний менеджер Fidelity Investments Джонатан Келлі сказав, що ринки, які розвиваються, колись мали високі ризики, але при цьому інвестиції в них приносили хорошу прибутковість, зараз же це є мейнстрімом. Підвищення рейтингів ринкових економік, що розвиваються, розширило пул держоблігацій з рейтингом ВВВ. Правда, цю категорію поповнили також деякі європейські економіки, які скотилися в кризу.