S&Р підвищило рейтинг Туреччини
Міжнародне рейтингове агентство Standard&Рoor's підвищило довгостроковий суверенний кредитний рейтинг Туреччини в іноземній валюті на один ступінь - з BB до BВ+, передає Reuters. Прогноз по рейтингах - "стабільний". Суверенні рейтинги Туреччини в місцевій валюті були також покращені з BВВ/А-3 до BВВ-/А-2.
"Підвищення рейтингу відображає думку агентства, згідно з яким, незважаючи на певне зниження у внутрішньому попиті, Туреччина все менше потребує зовнішнього фінансування, що пояснюється поліпшенням показників по експорту", - повідомили в заяві експерти S&Р, відзначивши, що Туреччині вдалося понизити дефіцит бюджету до 6% ВВП протягом 2012 р.
Читайте також: Fitch підтвердило рейтинг Євросоюзу на рівні "ААА"
Експерти S&Р оцінюють темпи зростання турецької економіки як стійкі і не підриваючі відносно сильні фінансові показники Туреччини. В якості позитивних чинників аналітики приводять політику по обмеженню валютного кредитування і "плаваючий" валютний курс.
Раніше повідомлялося, що світовий пул державних облігацій з вищим кредитним рейтингом ААА від трьох основних рейтингових агентств скоротився більш ніж на 60% з початку фінансової кризи, яка призвела до хвилі зниження рейтингів в розвинених економіках. Виключення США, Великобританії і Франції з "клубу дев'яти" країн, які мали вищий кредитний рейтинг, призвело до скорочення обсягу державних облігацій, що мають вищий рейтинг від Fitch, Moody's і S&Р, з 11 трлн дол. на початку 2007 р. до 4 трлн дол. в даний час.
Читайте такжке: Standard & Poor's погіршило прогноз по ВВП єврозони
Портфельний менеджер Fidelity Investments Джонатан Келлі сказав, що ринки, які розвиваються, колись мали високі ризики, але при цьому інвестиції в них приносили хорошу прибутковість, зараз же це є мейнстрімом. Підвищення рейтингів ринкових економік, що розвиваються, розширило пул держоблігацій з рейтингом ВВВ. Щоправда, цю категорію поповнили також деякі європейські економіки, які скотилися в кризу.
Читайте також: Moody's понизило кредитну стелю Кіпру до Саа2 (відео)
Зазначимо, Туреччина виглядає досить вигідно на тлі своїх сусідів, що переживають кризу - Греції і Кіпру. Зокрема, Кіпр зараз знаходиться на піку кризи і, на думку експертів, цілком може покинути єврозону. Туреччина, що не входить ні в єврозону, ні в ЄС взагалі, деякими експертами бачиться як модель альтернативного європейського розвитку, що не передбачає різку інтеграцію з будь-яким політико-економічним блоком. Турецьку модель рекомендують і Україні, про що свого часу заявляв тодішній міністр закордонних справ і нинішній віце-прем'єр-міністр Костянтин Грищенко.