ru ua

Moody's понизило кредитну стелю Кіпру до Саа2 (відео)

Автор: RBC.UA
Міжнародне агентство Moody's Investors Service знизило кредитну стелю Кіпру до рівня Caa2. Як повідомляється в прес-релізі, експерти організації вважають вірогідним вихід острівної держави з єврозони.

Міжнародне агентство Moody's Investors Service знизило кредитну стелю Кіпру до рівня Caa2. Як повідомляється в прес-релізі, експерти організації вважають вірогідним вихід острівної держави з єврозони.

Ризик негативного розвитку подій збільшується на тлі реструктуризації двох найбільших банків країни. Відмова Кіпру від євро принесе сильні втрати інвесторам, створивши нові складнощі для банківської системи країни і її економіки в цілому.

Кредитна стеля Moody's відображає ризики для підприємств, розташованих на території держави, і інвесторів, що співробітничають з ними. Суверенний рейтинг Кіпру - Саа3 з "негативним" прогнозом залишається незмінним.

Читайте також: План із порятунку Кіпру ставить під удар рейтинги інших країн, - Moody's

Раніше в Moody's висловлювали припущення, що ризик дефолту Кіпру і виходу країни з складу єврозони зберігатиметься протягом тривалого періоду часу. Кіпру загрожують серйозні економічні наслідки у зв'язку із збитком, нанесеним репутації фінансового сектора країни. "Маловірогідно, що Кіпр зможе зберегти статус офшорного фінансового центру після цієї кризи. Нанесена драйверам зростання економіки країни непоправна шкода ставить під сумнів можливість Кіпру витримати навантаження поточного держборгу", - зазначили в Moody's.

Нагадаємо, що на Кіпрі припинена діяльність банківської системи. Кредитні організації відкриють двері вкладникам тільки сьогодні, 28 березня. Влада оголосила заздалегідь, що банки працюватимуть лише шість годин, а вкладник зможе отримати одноразово тільки 300 євро. Крім того, Нікосія ввела стелю для сум, які кіпріоти можуть вивозити за рубіж, встановивши цей показник на рівні 1 тис. євро.

Читайте також: Банки Кіпру відновлять обслуговування населення 28 березня

Країни ЄС висловили готовність надати фінансову допомогу економіці Кіпру. Разом з тим від партнерів по об'єднанню Нікосія отримає тільки 10 млрд євро з необхідних 17 млрд - решту суми влада острівної держави повинна знайти самостійно.

Вчора стало відомо, що крупні вкладники Laiki Bank можуть втратити 80% по незастрахованих депозитах більше 100 тис. євро. Міністр фінансів країни Міхаліс Сарріс відзначив, що пройдуть роки, перш ніж вкладники зможуть повернути хоч якусь частину своїх депозитів. Кажучи про конкретні терміни, він повідомив, що мова йде приблизно про шість-сім років.

Читайте також: На Кіпрі крупні вкладники Laiki Bank можуть втратити 80% по депозитах (відео)

Раніше міністри фінансів єврозони затвердили план надання допомоги Кіпру на умовах реструктуризації банківського сектора. Кіпр отримає перший транш кредиту у розмірі 10 млрд євро на початку травня 2013 р. від Європейського стабілізаційного механізму (ESM).

Схвалений ЄС план реструктуризації банків передбачає створення "хорошого банку" і "поганого банку" (в ролі останнього виступить друга за величиною фінансова установа країни - Народний банк Кіпру). Заходи включають переміщення внесків до 100 тис. євро з Народного банку Кіпру, відомого як Laiki Bank, в Банк Кіпру, який виступатиме як "хороший банк".

Читайте також: Контроль за рухом капіталу на Кіпрі збережеться впродовж семи днів

Незастраховані депозити, що перевищують 100 тис. євро, будуть утримані і обкладені значним податком. До Банку Кіпру перейдуть також кошти, отримані як кредит від ЄЦБ, який складає 9 млрд євро.