ru ua

Кількість мільярдерів в Росії досягла нового рекорду (фото)

Кількість мільярдерів в Росії досягла нового рекорду (фото) мільярдери в Росії
Автор: RBC.UA
Кількість доларових мільярдерів в Росії досягла історичного максимуму. В 2012 р. число людей, які володіють статком, що перевищує 1 млрд дол., зросла до 131. Їхній сумарний капітал склав близько 450 млрд дол., згідно з рейтингом мільярдерів, складеним журналом CEO.

Кількість доларових мільярдерів в Росії досягла історичного максимуму. В 2012 р. число людей, які володіють статком, що перевищує 1 млрд дол., зросло до 131. Їхній сумарний капітал склав близько 450 млрд дол., згідно з рейтингом мільярдерів, складеним журналом CEO.

Капітал топ-10 найбагатших людей Росії склав 147 млрд дол., що на 12% більше минулорічного показника. При цьому він далекий як від передкризового рекорду, коли сумарний статок першої десятки досяг 221 млрд дол., так і від посткризового максимуму 2011 р. (182 млрд дол.).

Автори дослідження відзначають, що на першому етапі підготовки рейтингу вони визначають коло претендентів на основі ринкового положення компаній і торішніх списків мільярдерів. Потім відбувається оцінка статків. Величина капіталу складається з вартості пакетів акцій, нерухомості, а також доходів фігуранта списку. На третьому етапі з цієї суми виключаються кошти, витрачені на придбання нових активів.

Читайте також: Топ-10 країн з найбільшим числом мільярдерів

Найбагатшою людиною Росії в 2012 р. знов визнаний Алішер Усманов - засновник "Металоінвесту", який вдало інвестував в Facebook. Його статок досяг 18,72 млрд дол. Варто відзначити, що торік Усманов очолив і ряд інших рейтингів мільярдерів.

На другій позиції - голова ради директорів НЛМК Володимир Лісін з 17,2 млрд дол. Трійку замикає голова ради директорів і основний власник ГК "Ренова" Віктор Вексельберг, який здійснив найбільш вражаючий стрибок серед резидентів першої десятки і піднявся відразу на 9 позицій. Його капітал склав 15,94 млрд дол.

На четвертому місці опинився основний власник "Альфа груп" Михайло Фрідман з 15,32 млрд дол. Власник групи ОНЕКСІМ Михайло Прохоров зайняв п'яту сходинку рейтингу з 15,25 млрд дол., втративши відразу три позиції порівняно з попереднім роком. На два щаблі (до 6-го місця) спустився і власник "Сєвєрсталі" Олексій Мордашов, чий статок склав 14,14 млрд дол.

Читайте також: Топ-25 найбагатших людей тисячоліття

Сьомим у рейтингу мільярдерів став голова правління і співвласник "Новатека" Леонід Михельсон (13,74 млрд дол.), восьмим - генеральний директор і власник "Базовий елемент" Олег Дерипаска (12,64 млрд дол.). Дев'яту позицію займає президент "Інтерроса" і контролюючий акціонер "Норильського нікелю" Володимир Потанін (12,32 млрд дол.). Замикає десятку лідерів рейтингу президент "ЛУКОЙЛ" Вагіт Алекперов з 12,03 млрд дол.

"Начальник Чукотки" і власник футбольного клубу "Челсі" Роман Абрамович зайняв 11-у позицію. Його статок склав 11,53 млрд дол. Співвласник нафтотрейдера Gunvor, "Новатека" і банку "Росія" Геннадій Тимченко опинився на скромному 12-у місці з 11,48 млрд дол. Зазначимо, що журнал РБК в минулому році поставив цього підприємця на перше місце аналогічного рейтингу, оцінивши його стан у 24,61 млрд дол.

Читайте також: Ахметов став єдиним українцем серед 200 найбагатших людей планети

Серед учасників списку мільярдерів істотне зростання в 2012 р. продемонстрував Зіяд Манасір - власник "Стройгазконсалтингу", одного з підрядників "Газпрому". За рік статки бізнесмена зросли на 144% (3,68 млрд дол.), що дозволило йому піднятися на 37 позицій і зайняти 30-й рядок рейтингу. Крім того, відразу на 42 позиції в рейтингу піднялися співвласники "Росгосстраха" брати Данило і Сергій Хачатурови (2,89 млрд дол.), які зайняли 38-е і 39-е місця відповідно.

Нагадаємо, найбагатший громадянин України Рінат Ахметов, за версією агенції Bloomberg, володіє статком розміром 18,9 млрд дол., що більше показника найбагатшого росіянина Алішера Усманова.