ua en ru

Місія МВФ під керівництвом Джарвіса прибуде до України 27 березня

Автор: RBC.UA
Місія Міжнародного валютного фонду (МВФ) під керівництвом Крістофера Джарвіса відвідає Україну в період з 27 березня по 10 квітня 2013 р. Про це йдеться в сьогоднішній заяві постійного представника МВФ в Україні Макса Альєра.

Місія Міжнародного валютного фонду (МВФ) під керівництвом Крістофера Джарвіса (на фото) відвідає Україну в період з 27 березня по 10 квітня 2013 р. Про це йдеться в сьогоднішній заяві постійного представника МВФ в Україні Макса Альєра.

Читайте також: МВФ перегляне умови надання кредиту Україні після зниження РФ ціни на газ, - Азаров

Як зазначив Альєр, місія МВФ прибуде до України на прохання влади для продовження переговорів про укладення нової угоди "стенд-бай" (SBA).

Раніше, наприкінці лютого, Альєр, виступаючи на 9-й інвестиційній конференції компанії Dragon Capital, заявив про те, що Україна і МВФ обговорили величину кредиту stand by. "Можна вважати досягненням те, що ми обговорили величину кредиту", - наголосив він. Альєр також зазначив, що субсидії, які виділяються державою для компенсацій цін на газ, використовуються неефективно.

"Україні необхідно вирішити питання тарифної політики на газ. Зокрема, Україна неефективно використовує субсидії. Вони розподіляються тій групі, яка їх не потребує", - сказав він.

За словами представника МВФ, Україні, щоб відновити програму stand by, потрібно вирішити питання тарифів на газ для населення. Втім, Альєр не захотів коментувати обіцянку Президента України Віктора Януковича не піднімати тарифи на газ, оскільки не отримував офіційного підтвердження слів глави держави.

Зазначимо, напередодні в МВФ заявили про значний прогрес у досягненні взаєморозуміння з Україною.

Читайте також: Зниження реального ВВП в січні 2013 р. склало близько 0,5% у річному вимірі, - НБУ

"Ми досягли значного прогресу в досягненні взаєморозуміння з владою України щодо політики, яка забезпечить скорочення дефіциту бюджету і дефіциту рахунку поточних операцій, зміцнення позиції резервів, а також створення робочих місць та економічне зростання. Важливі питання економічної політики ще залишаються відкритими, а також необхідно буде завершити подальшу технічну роботу", - йшлося в повідомленні прес-служби.

Нагадаємо, що місія МВФ на чолі із Крісом Джарвісом 12 лютого завершилися свою роботу в Україні. У передостанній день роботи місії до Києва прибув перший заступник директора-розпорядника МВФ Девід Ліптон.
Прем'єр-міністр Микола Азаров під час зустрічі з її представниками зазначав, що Україна сподівається на взаєморозуміння з МВФ.

Як повідомлялося, Україна в січні 2013 р. погасила транш за кредитом Міжнародного валютного фонду (МВФ) на 408 млн дол.

Як раніше повідомлялося з посиланням на джерело в НБУ, перший транш у 1,5 млрд дол. за новим кредитом МВФ можливий уже в березні 2013 р.

Читайте також: Однією з умов МВФ щодо співпраці з Україною є своєчасне відшкодування ПДВ

МВФ ухвалить рішення про надання кредиту Україні не раніше початку березня поточного року, заявляв раніше перший віце-прем'єр-міністр Сергій Арбузов. "Обговорюється питання і монетарної, і курсової політики Нацбанку, і питання дефіциту бюджету, і питання політики тарифної. Всі ці питання зараз обговорюються. Вони непрості", - зазначав Арбузов.

За його словами, Україна може розраховувати на фінансування МВФ. "Ми візьмемо необхідну кількість грошей. Судячи з платіжного балансу, інвестори нам довіряють. Єдине - це питання ціни. Тому, звичайно, нам би хотілося домовитися з МВФ", - наголошував перший віце-прем'єр.

Раніше Арбузов заявляв, що Україна буде обговорювати з МВФ нову кредитну програму обсягом 15,4 млрд дол.

Рішення про надання кредиту від МВФ Україні буде залежати від економічної ситуації у країні, а також від того, чи виконає українська влада вимоги фонду у сфері економіки. Про це наприкінці січня заявляв Макс Альєр.

Читайте також: ВВП України у 2013 р. виросте на 0-1%, - МВФ

Програма співпраці України і МВФ, схвалена в липні 2010 р., передбачає виділення Україні кредиту на суму 1 млрд 150 млн дол. під ставку 3,5% річних. Термін дії програми кредитування становить 2,5 року. Відразу після схвалення програми співпраці Україна отримала перший транш у розмірі 1 млрд 890 млн дол. Рішення про виділення другого (і останнього) траншу в розмірі 1 млрд 500 млн дол. рада директорів МВФ ухвалила 22 грудня 2010 р.

У 2011 р. траншів МВФ Україна не отримувала. Київ втратив можливість отримати від МВФ три квартальних кредити в розмірі приблизно 1,5 млрд дол. кожен у рамках програми stand by загальним обсягом 15,5 млрд дол. через порушення погоджених із фондом термінів проведення пенсійної реформи (вступила в силу з 1 жовтня) і підвищення тарифів на газ.

За даними прем'єра Азарова, Україна у 2013 р. повинна виплатити МВФ 6 млрд дол. боргу. В цілому, Україні необхідно виплатити 9 млрд дол. за зовнішніми зобов'язаннями у 2013 р.