ua en ru

ВВП України в 2013 р. виросте на 0-1%, - МВФ

Автор: RBC.UA
Міжнародний валютний фонд (МВФ) прогнозує зростання ВВП України в 2013 р. в діапазоні 0-1%. Про це повідомляє прес-служба фонду.

Міжнародний валютний фонд (МВФ) прогнозує зростання ВВП України в 2013 р. в діапазоні 0-1%. Про це повідомляє прес-служба фонду.

"За відсутності коректування економічної політики, наш прогноз на 2013 рік передбачає темпи економічного зростання на рівні 0-1% і великий дефіцит рахунку поточних операцій, що залишить Україну вразливою в разі негативного розвитку подій", - говориться в повідомленні.

При цьому МВФ підкреслив, що за умови здійснення більш досконалої економічної політики, Україна може отримати кращий результат.

Читайте також: ВВП України в 2012 р. виріс на 0,2%

Зазначимо, незважаючи на застереження міжнародних фінансових організацій, уряд Миколи Азарова очікує зростання ВВП України в 2013 р. на рівні 3-4%. Прем'єр-міністр упевнений, що навіть в умовах слабкого зростання світової економіки Україна може самостійно забезпечити зростання ВВП, за рахунок внутрішнього попиту.

Але ось міжнародні організації не вірять в подібні цифри. МВФ дає від сили 1%, аналогічний прогноз і в Європейського банку реконструкції і розвитку (ЄБРР).

У січні Світовий банк різко знизив свій прогноз зростання ВВП України в 2013 р. з 3,5% до 2,2%. Таким чином, СБ погіршив прогноз на 1,3 п.п. Економісти банку прогнозують, що глобальний економічний спад знизив експортний попит на сировинні товари, такі як сталь, від чого постраждала економіка України. Також Світовий банк чекає в 2013 р. дефіциту бюджету України на рівні 6,6%, з зменшенням до 5,6% в 2014 р.

Читайте також: Азаров хоче перебудувати всю економіку, потрібно 180 млрд грн

Більш позитивні настрої у компанії Ernst&Young - зростання на 2,4%.

Варто відзначити, що Кабмін заклав у держбюджеті зростання ВВП на поточний рік на рівні 3,4% (номінальний ВВП передбачається в розмірі 1 трлн 576 млрд грн).

У минулому році зростання ВВП України в 2012 р. склало 0,2%. Дані по зовнішній торгівлі, яка є індикатором стану економіки, не дають підстави сподіватися на відновлення швидкого зростання в 2013 р. Зовнішні ринки знизили закупівлю української продукції через кризу. Дефіцит зовнішньої торгівлі товарами за 11 міс. 2012 р. виріс до 13,8 млрд дол. Як наслідок, дефіцит платіжного балансу України в 2012 р. виріс на 70%.

Нагадаємо, у січні Президент України Віктор Янукович звинуватив Кабмін у саботажі реформ і не виключив кадрових перестановок. Президенту не подобається таке низьке зростання економіки. Янукович упевнений, що за це несе відповідальність безпосередньо прем'єр-міністр.

Читайте також: Програма розвитку економіки на 2013-2014 рр. - показники оптимістичні, конкретики немає

Сам прем'єр Азаров бачить вирішення проблеми в реалізації Програми активізації розвитку економіки на 2013-2014 рр.