Україна розраховує на знаходження взаєморозуміння з МВФ, - Азаров
Прем'єр-міністр України Микола Азаров провів зустріч із представниками місії Міжнародного валютного фонду (МВФ) і обговорив з ними бюджетну та валютну політику, що проводиться в Україні. Про це повідомив прес-секретар глави уряду Віталій Лук'яненко, передає кореспондент РБК-Україна.
Читайте також: Місія МВФ вважає ухвалення закону про трансферне ціноутворення пріоритетним, - Клименко
"Сьогодні Азаров зустрівся з представниками місії МВФ. Проводиться спільна робота, було обговорення питань, які вивчає місія. Зараз місія у Вашингтоні буде виконувати роботу з підготовки наступного раунду переговорів", - наголосив Лук'яненко.
Україна очікує на знаходження взаєморозуміння з МВФ, заявив сьогодні на брифінгу Азаров. "Ми знаходимо зараз вирішення цих (економічних) проблем і цілком впевнені, що ми такі рішення знайдемо. І та сьогоднішня розмова, яка йшла з керівниками місії МВФ, також налаштовує нас на позитивний результат", - зазначив прем'єр-міністр.
Читайте також: МВФ задоволений роботою НБУ в рамках співпраці
За словами Азарова, на зустрічі з керівниками місії МВФ в Україні обговорювалися перспективи розвитку світової та української економік. "І дійшли висновку, що необхідні серйозні зусилля, щоб вийти на заплановані 3-3,5% (зростання ВВП у 2013 р.), а може і трохи більше, темпів економічного розвитку на 2013 рік", - додав глава Кабміну.
Раніше Азаров на зустрічі з єврокомісаром з питань розширення та європейської політики сусідства Штефаном Фюле заявляв, що Україна проводить реформи, які дозволяють продовжувати співпрацю з МВФ.
Зазначимо, що сьогодні місія МВФ відбуває з України до США. Серед питань, що стоять на порядку денному фонду, - фінансовий стан України, а також бюджетна і валютна політика. Місія фонду на чолі з Крістофером Джарвісом приступила до роботи в Україні 29 січня.
Читайте також: Україна вже отримує від місії МВФ конкретні пропозиції, - Гончарук
Наступний візит місії МВФ до України відбудеться у другій половині березня. Про це на брифінгу заявив міністр економічного розвитку і торгівлі Ігор Прасолов. "Через деякий час до України приїде ще одна технічна місія щодо деяких аспектів, які ми вирішили дообговорити, і потім, наскільки я зрозумів, можливо, у другій половині березня, приїде ще одна місія, і ми будемо рухатися більш підготовлено з обох сторін для написання відповідного меморандуму і будемо готуватися до підписання", - заявив Прасолов.
Він також зазначив, що за підсумками візиту місії МВФ був досягнутий певний прогрес, у тому числі й з точки зору макропоказників. Раніше Прасолов заявляв, що Україна не чекає на швидке підписання нової програми співпраці з МВФ за підсумками завершення візиту його місії.
Читайте також: Україна сподівається на продовження співпраці з МВФ, але продовжує пошук ресурсів в інших структур, - Азаров
Нагадаємо, Україна в січні 2013 р. погасила транш за кредитом Міжнародного валютного фонду (МВФ) на 408 млн дол.
Як раніше повідомлялося з посиланням на джерело в НБУ, перший транш у 1,5 млрд дол. за новим кредитом МВФ можливий уже в лютому-березні 2013 р.
МВФ ухвалить рішення про надання кредиту Україні не раніше початку березня поточного року, заявляв напередодні перший віце-прем'єр-міністр Сергій Арбузов. "Обговорюється питання і монетарної, і курсової політики Нацбанку, і питання дефіциту бюджету, і питання політики тарифної. Всі ці питання зараз обговорюються. Вони непрості", - зазначив Арбузов.
Читайте також: КПУ вимагає звіту Кабміну в парламенті про переговори з МВФ
За його словами, Україна може розраховувати на фінансування МВФ. "Ми візьмемо необхідну кількість грошей. Судячи з платіжного балансу, інвестори нам довіряють. Єдине - це питання ціни. Тому, звичайно, нам би хотілося домовитися з МВФ", - наголосив перший віце-прем'єр.
Раніше Арбузов заявляв, що Україна буде обговорювати з МВФ нову кредитну програму обсягом 15,4 млрд дол.
Рішення про надання кредиту від МВФ Україні буде залежати від економічної ситуації у країні, а також від того, чи виконає українська влада вимоги фонду у сфері економіки. Про це наприкінці січня заявляв представник МВФ в Україні Макс Альєр.
Читайте також: СБ і ЄБРР можуть профінансувати Держбанк розвитку, якщо Україна відновить співпрацю з МВФ, - експерт
Програма співпраці України і МВФ, схвалена в липні 2010 р., передбачає виділення Україні кредиту на суму 1 млрд 150 млн дол. під ставку 3,5% річних. Термін дії програми кредитування становить 2,5 року. Відразу після схвалення програми співпраці Україна отримала перший транш у розмірі 1 млрд 890 млн дол. Рішення про виділення другого (і останнього) траншу в розмірі 1 млрд 500 млн дол. рада директорів МВФ ухвалила 22 грудня 2010 р.
У 2011 р. транші МВФ Україна не отримувала. Київ втратив можливість отримати від МВФ три квартальних кредити в розмірі приблизно 1,5 млрд дол. кожен у рамках програми stand by загальним обсягом 15,5 млрд дол. через порушення погоджених із фондом термінів проведення пенсійної реформи (вступила в силу з 1 жовтня) і підвищення тарифів на газ.
За даними прем'єра Азарова, Україна у 2013 р. повинна виплатити МВФ 6 млрд дол. боргу. В цілому, Україні необхідно виплатити 9 млрд дол. за зовнішніми зобов'язаннями у 2013 р.