Меморандум між "Нафтогазом" і "Туркменгазом" передбачає поновлення поставок газу до України (фото)
Меморандум про взаєморозуміння між ПАТ "Національна акціонерна компанія "Нафтогаз України" і державним концерном "Туркменгаз" передбачає поновлення поставок газу до Україну та країн Європи, а також розвідку родовищ на території Туркменістану. Про це сьогодні, 13 лютого, в Ашхабаді заявив міністр енергетики та вугільної промисловості України Едуард Ставицький (на фото), повідомляє радіо "Свобода".
Читайте також: "Нафтогаз" і "Туркменгаз" підписали меморандум про взаєморозуміння (фото, відео)
Зі слів Ставицького, відповідь про те, яким чином можуть бути поновлені газові поставки з Туркменістану, з урахуванням російського чинника, буде надано після вивчення цього питання фахівцями.
На запитання, по якому газопроводу можуть бути відновлені поставки туркменського газу, міністр зазначив: "У нас є газопровід, який йде північною частиною Туркменістану і через Росію. Ми це питання обговорили. Ми спочатку домовимося з нашими колегами з Туркменістану, а потім будемо домовлятися далі", - сказав Ставицький.
Говорячи про терміни реалізації досягнутих домовленостей, глава Міненерго зазначив, що найближчим часом сторони обміняються візитами, "і буде вироблена стратегія щодо розвитку цих напрямків". Він також додав, що питання обсягів поставок газу буде вирішуватися пізніше.
Читайте також: Укладення угоди про ЗВТ України з Туркменістаном активізує економічну взаємодію двох країн, - Янукович
Крім того, Ставицький зазначив, що Україна братиме участь у відкритих тендерах на розвідку родовищ на території Туркменістану. За словами міністра, участь України в розвідці родовищ сприятиме збільшенню рівня обсягу товарообігу між двома країнами.
Нагадаємо, сьогодні у присутності глав України та Туркменістану Віктора Януковича і Гурбангули Бердимухамедова відбулося підписання меморандуму про взаєморозуміння між "Нафтогазом" і "Туркменгазом". Як повідомили у прес-службі Президента України, мета підписання документа - активізація двостороннього співробітництва в нафтогазовій сфері.
Документ передбачає розвиток подальшої співпраці на договірній основі. Нагадаємо, як заявляв посол України в Туркменістані Валентин Шевальов, Туркменістан посідає четверте місце серед світових компаній за обсягами запасів газу.
Читайте також: Обсяг робіт українських будівельних компаній у Туркменістані становить близько 1 млрд дол., - МЗС
Нагадаємо, за підсумками переговорів зі своїм туркменським колегою Бердимухамедовим в Ашхабаді Віктор Янукович заявив, що Україна зацікавлена у відновленні постачань газу з Туркменістану: "Наша країна має всі можливості для об'єднання зусиль з метою розробки альтернативних маршрутів постачань газу і для власних потреб, і для подальшого експорту до Європи".
Державний візит Президента України до Туркменістану завершиться в четвер, 14 лютого. Як відомо, завтра Віктор Янукович візьме участь у відкритті та початку будівництва декількох інфраструктурних об'єктів, які зводять українські компанії. За даними Державного інформаційного агентства Туркменістану (TDH), раніше українській компанії ТОВ "Дорожнє будівництво "Альтком" було доручено проектування і будівництво в Лебапському велаяті ряду важливих об'єктів транспортно-комунікаційної інфраструктури - нового міжнародного аеропорту в м. Туркменабат, а також залізничного та автомобільного мостів через річку Амудар'я між Туркменабатом і Фарабом.
Зазначимо, що востаннє Янукович перебував у Туркменістані з робочим візитом більше двох місяців тому, 4-5 грудня 2012 р. В Ашхабаді Президент України взяв участь у черговому засіданні Ради глав держав Співдружності Незалежних Держав (СНД).
Читайте також: Україна запропонувала Туркменістану спростити візовий режим
Під час грудневих зустрічей в Ашхабаді Віктор Янукович обговорив із Президентом Росії Володимиром Путіним і Президентом Туркменістану Гурбангули Бердимухамедовим питання співпраці в газовій сфері. "Є перспектива вирішення цих проблем (газових). Потрібно працювати, потрібні такі контакти, такий майданчик і потрібна така ініціатива. І їй постійно потрібно додавати енергії", - резюмував Янукович на прес-конференції у Туркменістані.
Дипломатичні відносини між Туркменістаном і Україною були встановлені 10 жовтня 1992 р. Україна у числі перших країн у грудні 1991 р. визнала державну незалежність Туркменістану. У 1995 р. держави обмінялися посольствами.
За роки співпраці Туркменістан і Україна створили солідну міжнародно-правову базу: більше 120 угод і договорів на міждержавному, міжурядовому та міжвідомчому рівнях. Як зазначили в управлінні міжнародної інформації МЗС Туркменістану, базовим документом, що регламентує відносини між державами, став Договір про дружбу і співробітництво між Туркменістаном і Україною, підписаний в Ашхабаді 10 жовтня 1992 р.
Читайте також: Україна запропонувала Туркменістану обладнання та труби для видобутку газу (відео)