ru ua

Україна запропонувала Туркменістану обладнання та труби для видобутку газу (відео)

Автор: RBC.UA
У Києві відбулася офіційна церемонія зустрічі Президента України Віктора Януковича та Президента Туркменистану Гурбангули Бердимухамедова, повідомляє прес-служба глави держави.

У Києві відбулася офіційна церемонія зустрічі Президента України Віктора Януковича та Президента Туркменистану Гурбангули Бердимухамедова, повідомляє прес-служба глави держави.

Прозвучали державні гімни України та Туркменістану, глави держав оглянули стрій воїнів почесної варти. Церемонія завершилася представленням офіційних делегацій двох країн.

У ході зустрічі Янукович зазначив, що Україна готова запропонувати обладнання та труби для облаштування Каспійсько-Чорноморського газопроводу. "Нас, звичайно, дуже цікавлять питання спільної роботи в плані розвитку паливно-енергетичного комплексу... Ми, звичайно, вважаємо, що дуже перспективним є напрям Каспійсько-Чорноморський. Він є цікавим для обох країн, і Україна має намір брати участь в питаннях облаштування газових родовищ. Ми готові запропонувати своє устаткування і труби... ", - заявив Янукович.

Крім того, за його словами, проект, який для України є дуже важливим і цікавим це будівництво газопроводу Туркменістан-Афганістан-Пакистан-Індія.

Також, за словами Президента, товарообіг між Україною і Туркменістаном за 2011 рік зріс утричі до 1,2 млрд дол "Практично Туркменістан став нашим стратегічним партнером в економічних відносинах", - сказав Янукович.

У свою чергу, Гурбангули Бердимухаммедов заявив, що Туркменістан зацікавлений у співпраці з Україною в сфері енергетики, нафтохімії та машинобудування. "Ми затвердили новий склад міжурядової комісії з економічного і культурного співробітництва... Основна діяльність - питання промислового виробництва, індустрія, останні досягнення науки. У цьому плані ми хотіли б здійснювати діяльність у паливно-енергетичній сфері, а також в галузі нафтохімії, машинобудування, транспорті, комунікаціях , будівництві, сільському господарстві, нових технологіях та сучасному обладнанні", - зазначив він.

Відзначимо, 13 лютого ц.р. Центрвиборчком Туркменістану офіційно заявив, що Гурбангули Бердимухамедов виграв президентські вибори з результатом в 97,14% голосів і залишився на цій посаді на черговий термін.

Нагадаємо, 12-13 вересня 2011 р. в Туркменістані з офіційним візитом перебував Президент України Віктор Янукович. По його завершенню Глава держави заявив, що українсько-туркменські переговори в Ашхабаді будуть сприяти подальшому поглибленню ефективного співробітництва між Україною і Туркменістаном.

Як повідомляло видання "Дзеркало тижня. Україна", Президент Віктор Янукович домовився про постачання туркменського газу в Україну.

У свою чергу, міністр енергетики та вугільної промисловості Юрій Бойко заявляв, що Туркменістан бачить Україну стратегічним партнером в нафтогазовій сфері. "Туркменістан за останні роки диверсифікував поставки газу і бачить нас своїм партнером в цьому напрямку, а саме в напрямку нафтогазової сфери", - сказав Бойко.