ua en ru

Президенти Куби та Венесуели домовилися про співпрацю

Автор: RBC.UA
Президенти Венесуели і Куби - Ніколас Мадуро і Рауль Кастро - в Гавані підписали 51 угоду про співпрацю в різних сферах. Це відбулося під час першого візиту нового венесуельського лідера на Кубу. Нагадаємо, що Мадуро виграв президентські вибори 14 квітня 2013 р.

Президенти Венесуели і Куби - Ніколас Мадуро і Рауль Кастро (обидва - на фото) - в Гавані підписали 51 угоду про співпрацю в різних сферах. Це відбулося під час першого візиту нового венесуельського лідера на Кубу, передає Reuters. Нагадаємо, що Мадуро виграв президентські вибори 14 квітня 2013 р.

За словами Мадуро, Каракас і Гавана мають намір спільно витратити цього року 2 млрд дол. на соціальні проекти. При цьому про конкретні деталі 51 угоди повідомлено не було.

"Ми прибули до Гавани, на Кубу, щоб оголосити народу Венесуели і народу Куби, а також всім жителям Латинської Америки... що ми працюватимемо спільно. Ми ратифікуємо стратегічний, історичний союз, над яким не буде владний час, який швидше схожий на братські стосунки, ніж на союз між державами", - сказав Мадуро.

Читайте також: Капрілес має намір оскаржити в суді результати президентських виборів у Венесуелі

В рамках візиту на Кубу новий Президент Венесуели провів п'ятигодинну зустріч з Фіделем Кастро. Сам Мадуро повідомив журналістам, що основним предметом розмови стали спогади про Уго Чавеса, який став архітектором венесуельсько-кубинської дружби.

У 2000 р. Куба і Венесуела створили міжурядову комісію, яка проводить щорічні зустрічі і займається розвитком спільних проектів, зокрема у сфері охорони здоров'я, освіти, культури і економіки. Венесуела щодня поставляє на Кубу до 110 тис. бар. нафти в обмін на послуги 44 тис. кубинських фахівців, більшість з яких є медиками і займаються розвитком медицини у Венесуелі.

Читайте також: Новообраний Президент Венесуели Мадуро приніс присягу

Нагадаємо, що Венесуелі відбулися 14 квітня ц.р відбулися президентські вибори. За офіційними даними, опозиціонер Енріке Капрілес поступився кандидатові від правлячої партії, наступникові Уго Чавеса - Ніколасу Мадуро - менше 2% голосів виборців: за Мадуро проголосували 50,8% виборців, а за його суперника - 49,1% виборців.

Капрілес має намір оскаржити результати президентських виборів в суді. Національна виборча рада Венесуели розкритикувала намір Енріке Капрілеса оскаржити результати виборів. Влада також зазначила, що рішення про перемогу наступника Уго Чавеса - Ніколаса Мадуро - залишиться в силі.

Читайте також: США наполягають на перерахунку голосів у Венесуелі

Нагадаємо, що колишній Президент країни Уго Чавес в грудні 2012 р. перед тим, як відправитися на Кубу для лікування ракової пухлини, закликав співгромадян у випадку, якщо лікування буде безрезультатним, проголосувати за Мадуро, який тоді займав посаду віце-президента.

Сам Уго Чавес, який займав посаду Президента Венесуели з 1999 р., помер у Каракасі 5 березня після тривалої боротьби з раком, який був виявлений у нього в 2011 р. Чавес був відомий своєю антиамериканською, антиімперіалістичною позицією і підтримкою бідних верств населення.