Україна повинна дотримуватися принципу національного прагматизму у відносинах з усіма партнерами і, незважаючи на європейський вибір, розвивати відносини з Росією і Китаєм. Про це пише в своїй статті для "Дзеркало тижня. Україна" перший віце-прем'єр-міністр - міністр економічного розвитку і торгівлі України Андрій Клюєв.
Україна повинна дотримуватися принципу національного прагматизму у відносинах з усіма партнерами і, незважаючи на європейський вибір, розвивати відносини з Росією і Китаєм. Про це пише в своїй статті для "Дзеркало тижня. Україна" перший віце-прем'єр-міністр - міністр економічного розвитку і торгівлі України Андрій Клюєв.
"Сьогодні вибір стратегічного напрямку очевидний - ми рухаємося в бік Європейського Союзу. Однак, незважаючи на європейські прагнення, Росія була, є і буде важливим стратегічним партнером для України. Ми також уважно слідкуємо за новими економічними лідерами - Китаєм, Індією та іншими. З КНР ми значно активізували відносини, насамперед в економічній сфері", - зазначив перший віце-прем'єр.
Як приклад таких відносин він навів слова міністра економічного розвитку і торгівлі Казахстану Кайрата Келімбетова на Ялтинському форумі YES, який заявив, що "у Казахстану найбільший економічний партнер - це Євросоюз, потім Росія, а потім Китай".
"Саме в такому порядку. Тому європейський вибір України, прагнення до членства в ЄС у цьому сенсі природне і зрозуміле", - зазначив Клюєв.
Раніше Президент України Віктор Янукович заявив, що Україна буде наполягати, щоб у тексті Угоди про асоціацію з Європейським Союзом будуть відображені перспективи членства в ЄС.
При цьому комісар Європейського союзу з питань розширення та європейської політики сусідства Штефан Фюле відзначив, що угода про асоціацію з ЄС не гарантуватиме Україні членство в ЄС.
Нагадаємо, 27 вересня прес-секретар МЗС України Олександр Дикусаров заявив. що переговори про створення Зони вільної торгівлі (ЗВТ) з Європейським союзом будуть завершені в жовтні 2011 р.
При цьому 26 вересня рада ЄС підтримав укладення угоди з Україною про ЗВТ в найкоротші терміни - до грудня поточного року. Крім того, 23 вересня керівник підрозділу генерального департаменту з питань торгівлі Європейської комісії Філіп Куїссон заявив, що Євросоюз сподівається підписати торгову угоду з Україною до кінця року, незважаючи на побоювання з приводу енергетичної політики, сільського господарства та корупції.
Після парафування угоди про асоціацію між Україною та ЄС, економічна складова цієї угоди, щодо створення зони вільної торгівлі, може почати функціонувати вже з 1 січня 2013 року.
Раніше Андрій Клюєв висловив впевненість, що "остаточну крапку" в переговорах Києва і Брюсселя щодо угоди про асоціацію, включаючи створення ЗВТ, буде поставлена в ході саміту Україна-ЄС, який запланований на 15 грудня 2011 р. Про таких же термінах заявив посол Німеччини в Україні Ганс-Юрген Гаймзьот, зазначивши, що є зв'язок між підписанням угод з ЄС і процесом над екс-прем'єр-міністром Юлією Тимошенко.
Зазначимо, раніше повідомлялося, що українсько-російський товарообіг за 6 місяців 2011 р. збільшився в 1,6 рази. Раніше Президент України Віктор Янукович заявляв, що товарообіг між Україною і Росією в 2011 р. перевищить 50 млрд дол.
Разом з тим, повідомлялося, що в червні голова Китайської Народної Республіки Ху Цзіньтао висловив упевненість, що товарообіг між Україною і КНР вже цього року перевищить заплановані показники - 10 млрд дол. Раніше Ху Цзіньтао заявляв, що товарообіг між Китаєм і Україною повинен досягти 10 млрд дол у 2012 р.