ua en ru

Янукович: Ми наполягаємо на включенні в угоду про асоціацію перспектив членства в ЄС

Автор: RBC.UA
Україна сподівається, що в тексті Угоди про асоціацію з Європейським Союзом будуть відображені перспективи членства в ЄС. Про єтом в інтерв'ю журналістам у Варшаві заявив Президент України Віктор Янукович, повідомляє прес-служба Президента.

Україна сподівається, що в тексті Угоди про асоціацію з Європейським Союзом будуть відображені перспективи членства в ЄС. Про єтом в інтерв'ю журналістам у Варшаві заявив Президент України Віктор Янукович, повідомляє прес-служба Президента.

Глава держави нагадав, що Угода про асоціацію України з Європейським Союзом зараз готується до підписання. «Ми наполягаємо, щоб у цій Угоді були відображені перспективи вступу України до ЄС. Поки що відповіді на це питання немає. Але час є, і я сподіваюся, ми також знайдемо порозуміння», - заявив Віктор Янукович.

Також Янукович зазначив, що Європейська комісія відзначає прогрес у питаннях співпраці України та Євросоюзу. "Буде прийматися резолюція. Вона зараз узгоджується. Я сподіваюся, там буде відображено той прогрес, який є у взаєминах співпраці України та Євросоюзу. Оцінка цієї роботи з боку Єврокомісії позитивна. Всі відзначають, що є прогрес", - сказав Президент.

Також Янукович сказав, що у питанні створення зони вільної торгівлі (ЗВТ) з Європейським Союзом (ЄС) залишається кілька неузгоджених питань щодо деяких груп товарів. "Залишається ще кілька неузгоджених питань щодо створення зони вільної торгівлі... Я сподіваюся, що за ці два місяці, до грудня, ця робота буде проведена, і будуть знайдені компроміси", - сказав Янукович. Президент додав, що йдеться про деякі статті майбутньої угоди, а також про питання, що стосуються деяких груп товарів.

Глава держави ще раз наголосив, що Україна планує провести громадське обговорення щодо створення зони вільної торгівлі з ЄС і активно залучити до цієї дискусії національних товаровиробників. "Обов'язково будуть ще парламентські слухання за участю товаровиробників нашої держави", - сказав Президент.

Під час свого виступу на сесії саміту Янукович заявив, що ініціатива "Східне партнерство" повинна отримати належні фінансові ресурси зі сторони ЄС. "Східне партнерство" повинно відігравати важливу роль у підтримці держав-партнерів в проведенні реформ, пов'язаних, зокрема, з імплементацією майбутніх угод про асоціацію. Це зумовлює необхідність забезпечення "Східного партнерства" належними фінансовими ресурсами зі сторони ЄС", - сказав Янукович.

Він додав: "На моє глибоке переконання "Східне партнерство" повинно стати важливим допоміжним інструментом у розвитку наших відносин з ЄС та сприянні євроінтеграційним прагненням. При цьому "Східне партнерство" повинно бути далекосяжним проектом та не створювати жодних обмежень стосовно тих держав, які зацікавлені в інтеграції до Європейського Союзу і готові брати на себе відповідні зобов'язання".

До сесії Віктор Янукович зустрівся з Федеральним канцлером ФРН Ангелою Меркель, головою Європейської Комісії Жозе Мануелем Баррозу та головою Ради Євросоюзу Германом Ван Ромпеєм.

Вчора під час зустрічі з прем'єр-міністром Республіки Польща Дональдом Туском Віктор Янукович заявив, що Україна буде наполягати на включенні в угоду про асоціацію перспективи членства в Європейському Союзі. За словами Президента, українська сторона добре розуміє, що при ратифікації підписаних з ЄС угод це питання буде обговорюватися в кожній з країн-членів ЄС парламентами цих країн. У свою чергу, Туск звернув увагу на суттєвий прогрес, досягнутий Україною в євроінтеграції. Він зокрема зазначив, що "великий оптимізм" викликав останній раунд проведених переговорів.

Також Янукович зустрівся з Президентом Республіки Польща Броніславом Коморовським.

Нагадаємо, вчора Янукович відбув до Варшави для участі в роботі саміту ініціативи Європейського Союзу "Східне партнерство". У саміті брав участь і перший віце-прем'єр-міністр, міністр економічного розвитку і торгівлі Андрій Клюєв.

Нагадаємо, 27 вересня прес-секретар МЗС України Олександр Дикусаров заявив, що переговори про створення Зони вільної торгівлі (ЗВТ) з Європейським союзом будуть завершені в жовтні 2011 р.

26 вересня Рада ЄС підтримала укладення угоди з Україною про ЗВТ в найкоротші терміни - до грудня поточного року.

Нагадаємо, 23 вересня керівник підрозділу генерального департаменту з питань торгівлі Європейської комісії Філіп Куїссон заявив, що Євросоюз сподівається підписати торгову угоду з Україною до кінця року, незважаючи на побоювання з приводу енергетичної політики, сільського господарства та корупції. Нещодавно міністр аграрної політики і продовольства України Микола Присяжнюк заявив, що Україна досягла позитивних результатів у переговорному процесі з аграрних питань зони вільної торгівлі з Євросоюзом. Також повідомлялося, що Євросоюз погодився скасувати субсидії на виробництво сільськогосподарської продукції, що експортується в Україну.

Раніше перший віце-прем'єр, міністр економічного розвитку і торгівлі України Андрій Клюєв висловив впевненість, що "остаточну крапку" в переговорах Києва і Брюсселя щодо угоди про асоціацію, включаючи створення зони вільної торгівлі, буде поставлено ​​в ході саміту Україна-ЄС, що запланований на 15 грудня 2011 р. Про такі ж терміни заявив посол Німеччини в Україні Ганс-Юрген Гаймзьот, зазначивши, що є зв'язок між підписанням угод з ЄС і процесом над екс-прем'єр-міністром Юлією Тимошенко. Зазначимо, днями глава представництва Євросоюзу в Україні Жозе Мануель Пінту Тейшейра виступив з жорсткою критикою судового процесу над Юлією Тимошенко.

Раніше комісар Європейського союзу з питань розширення та європейської політики сусідства Штефан Фюле відзначив, що ЄС пропонує Україні не звичайний договір про ЗВТ, а створення глибокої та всеохоплюючої зони вільної торгівлі. У той же час він заявив, що навіть підписання договору про асоціацію не гарантує Україні членства в ЄС.

Слід зазначити, що раніше перший віце-прем'єр-міністр - міністр економічного розвитку і торгівлі України Андрій Клюєв заявив про те, договори про ЗВТ з ЄС та асоційоване членство України в ЄС не будуть роз'єднані.

Україна і ЄС почали переговори про створення зони вільної торгівлі 18 лютого 2008 р. На саміті Україна-ЄС у Парижі 9 вересня 2008 р. Україна не отримала гарантій вступу в ЄС. Замість цього було схвалено рішення про те, що новий документ, що регламентує відносини України і ЄС, буде називатися "Угода про асоціацію".