Кіпр підтвердив, що вартість програми порятунку острівної держави зросла до 23 млрд євро порівняно з початковою оцінкою в 17,5 млрд євро. Фактично, така ситуація може призвести до краху економіки Кіпру.
Кіпр підтвердив, що вартість програми порятунку острівної держави зросла до 23 млрд євро порівняно з початковою оцінкою в 17,5 млрд євро. Фактично, така ситуація може призвести до краху економіки Кіпру, повідомляє "Росія 24".
Читайте також: S&P підвищило прогноз щодо рейтингу Кіпру до "стабільного"
"Це факт, в меморандумі від листопада йшлося про потреби у фінансуванні на рівні 17,5 млрд євро. І з'ясувалося, що ця цифра тепер знаходиться на рівні 23 млрд євро", - сказав прес-секретар уряду Христос Стіліанідес.
Підтвердження суми у 23 млрд євро означає, що Кіпру доведеться знайти на 6 млрд євро більше, ніж ті 7 млрд євро, за якими була досягнута домовленість 25 березня. Нагадаємо, що ЄС і МВФ виділяють Кіпру 10 млрд євро, але тільки в тому випадку, якщо країна знайде відсутні кошти сама.
"Хто за це відповідає? Як ми опинилися в такій ситуації? Це результат боязні відповідальності і нерішучості попереднього уряду", - заявив Стіліанідес.
Деталі нової оцінки будуть обговорюватися на зустрічі міністрів фінансово єврозоні в Дубліні в п'ятницю.
Читайте також: План з порятунку Кіпру ставить під удар рейтинги інших країн, - Moody's
Європейська Комісія та ЄЦБ оцінюють необхідний рівень фінансування у 23 млрд євро протягом трьох років до першого кварталу 2016 р. "Це включає в себе потреби в рекапіталізації банківського сектора, викуп середньострокового і довгострокового боргу, включаючи кредити, та інші фінансові потреби", - йдеться у звіті Єврокомісії.
Стіліанідес не розповів, як Кіпр зможе отримати такий великий обсяг коштів, і це залишається основним питанням, яке буде хвилювати інвесторів по всьому світу, оскільки країна вже взяла на себе зобов'язання щодо запровадження заходів жорсткої економії і реструктуризації банківського сектору, яка призведе до великих втрат вкладників.
Хоча центробанк Кіпру спростував інформацію про можливий продаж частини золотого запасу країни в рамках надання допомоги банківському сектору, з урахуванням нових подій це все ж може трапитися.
Читайте також: Проблеми Кіпру вдарять по економіці Східної Європи, - ЄБРР
Стіліанідес зазначив, що уряд використовує різні інструменти для задоволення фінансових потреб, і продаж золота - це один з багатьох інструментів, але він перебуває у віданні центрального банку.
Міжнародний валютний фонд (МВФ) 3 квітня ухвалив рішення про виділення Кіпру 1 млрд євро протягом найближчих трьох років. Кошти МВФ стануть частиною великого кредиту в 10 млрд євро, що виділяються Кіпру трійкою кредиторів (МВФ, ЄС і ЄЦБ). Як очікується, ці кошти дозволять Нікосії обслуговувати свої зобов'язання за раніше накопиченим боргами і знову отримати доступ на ринок позикових капіталів.