ua en ru

Підсумки виборів-2012: генсек НАТО стурбований ситуацією з підрахунком голосів виборців в Україні

Автор: RBC.UA
У НАТО стурбовані ситуацією в Україні, де вже тиждень залишаються невідомими остаточні результати парламентських виборів, що відбулися 28 жовтня. Про це заявив на прес-конференції генеральний секретар НАТО Андерс Фог Расмуссен, повідомляє прес-служба альянсу.

У НАТО стурбовані ситуацією в Україні, де вже тиждень залишаються невідомими остаточні результати парламентських виборів, що відбулися 28 жовтня. Про це заявив на прес-конференції генеральний секретар НАТО Андерс Фог Расмуссен, повідомляє прес-служба альянсу.

Читайте також: Затягування з оголошенням результатів виборів-2012 в Україні викликає занепокоєння, - Коморовський

"Парламентські вибори, очевидно, стали кроком назад для української демократії. Незалежна, стабільна Україна, прихильна до ідеалів демократії, є ключем до євро-атлантичної безпеки, і тому я стурбований ситуацією в Україні", - сказав він.

Крім того, Расмуссен зазначив, що на парламентських виборах не всім учасникам були надані рівні можливості, а деякі з лідерів опозиції перебувають у в'язниці за політично мотивованими справами.

При цьому генеральний секретар НАТО висловив сподівання, що співпраця з Україною продовжиться. "Альянс готовий сприяти Україні у здійсненні подальших реформ", - сказав він.

Читайте також: Підсумки виборів-2012: Україна отримала чергову негативну оцінку від міжнародних спостерігачів

Нагадаємо, раніше повідомлялося про те, що парламентські вибори 2012 р. в Україні розчарували Парламентську асамблею НАТО. "Наша спільна заяву розчарує всіх. Але ми робимо її як друзі України... Вибори - це не тільки день голосування... Ми сподіваємося, що наше розчарування спонукає новий парламент забезпечити необхідні законодавчі зміни для забезпечення демократії", - заявив на прес- конференції в Києві глава делегації ПА НАТО Ассен Агов.

Агов висловив стурбованість непрозорим процесом підрахунку голосів: "Але ми заявляємо, що в перспективі ми будемо співпрацювати в рамках нового парламенту України для запобігання цих негативних проявів".

Читайте також: Підсумки виборів-2012: Президент закликав виправити недоліки у виборчому законодавстві

Пізніше Расмуссен відзначив високу явку виборців на парламентських виборах в Україні 28 жовтня, проте заявив, що взяв до відома стурбованість, висловлену в попередніх висновках міжнародної місії спостереження за виборами. Зокрема, в НАТО звернули увагу "на змішану картину з низкою порушень, включно з відсутністю рівних умов".

Зазначимо також, що негативну оцінку виборчої кампанії 2012 р. в Україні висловила низка західних спостерігачів і представників іноземних держав. В ОБСЄ назвали підрахунок голосів на парламентських виборах в Україні непрозорим, а в ПАРЄ зазначили, що парламентські вибори не привели до реалізації демократичного потенціалу українського суспільства. У той же час Держдеп США висловив стурбованість виборами у ВР.

Пізніше у МЗС України зазначили, що заяви представників ОБСЄ про недемократичність виборів в Україні є їхньою особистою думкою. Крім того, за словами міністра закордонних справ Костянтина Грищенка, ОБСЄ, Рада Європи, НАТО і Європарламент вважають, що на виборах не було спотворення волевиявлення громадян.

Читайте також: Расмуссен керуватиме НАТО до кінця липня 2014 р

Нагадаємо, Центральна виборча комісія України поки не може підбити підсумки голосування. Підраховано 99,95% голосів. Партія регіонів отримує 30% голосів, "Батьківщина" - 25,53%. До парламенту проходять ще три партії: "Удар" (13,96%), Компартія (13,18%) і "Свобода" (10,44%). За кількістю мандатів ПР випереджає "Батьківщину" за рахунок переможців в одномандатних округах.

Як стало відомо сьогодні, Верховна Рада VII скликання може почати роботу раніше 17 грудня.