Підсумки виборів-2012: Президент закликав виправити недоліки у виборчому законодавстві

Середа 31 жовтня 2012 14:56
Автор: RBC.UA
Президент України Віктор Янукович закликав до виправлення на рівні виборчого законодавства недоліків, зафіксованих під час виборів. 

Президент України Віктор Янукович закликав до виправлення на рівні виборчого законодавства недоліків, зафіксованих під час виборів. Про це повідомляє офіційний веб-сайт Президента.

За словами Януковича. Україна підтвердила свою відданість демократичним стандартам розвитку. "Я очікую від нової Верховної Ради співпраці в напрямі модернізації, економічного розвитку та демократичних перетворень нашої країни. Парламент повинен невідкладно перейти від виборчої риторики до робочого процесу і швидко сформувати свої робочі структури", - сказав також Віктор Янукович.

Раніше прем'єр-міністр України, голова Партії регіонів Микола Азаров зазначав, що вибори в Україні були чесними, демократичними, прозорими. Однак, міжнародні спостерігачі з такою оцінкою не згодні.

Про те, що парламентські вибори-2012 в Україні стали регресом в порівнянні з виборами 2006-2007 рр.. сказав глава місії ENEMO в Україні Пітер Новотни. За його словами вкрай непрозоро здійснюється підрахунок голосів. Зараз місія констатує більше проблем в одномандатних округах, ніж в багатомандатному окрузі.

ENEMO далеко не перша організація, яка спостерігає за ходом виборів і підрахунком голосів і зазначає, що волевиявлення-2012 проходило з численними порушеннями і є кроком назад у прагненні України до демоктратіі та євроінтеграції.

Про те, що парламентські вибори в Україні не відповідають міжнародним стандартам у деяких важливих аспектах заявили міжнародні спостерігачі від CANADEM ("Mission Canada - Ukraine Election 2012").

Вчора Держдеп США також висловив свою думку про минулі в Україні вибори. Держдепартамент заявив про стурбованість тим, як були проведені парламентські вибори в Україні. У заяві йдеться, що недільні парламентські вибори в Україні "представляли собою крок назад від того прогресу, який спостерігався в ході попередніх парламентських виборів і виборів Президента в 2010 році, ознаменували важливий крок, зроблений Україною в напрямку до демократії".

Напередодні, глава місії Організації з безпеки і співробітництва в Європі (ОБСЄ) Вальбурга Хабсбургов Дуглас назвала підрахунок голосів на парламентських виборах в Україні непрозорим. У попередньому звіті ОБСЄ наголошується ряд проблем згортання демократичних процесів. ПАРЄ також негативно оцінює проведення виборів в ВР. Як заявив глава делегації спостерігачів ПАРЄ Андреас Кросс, парламентські вибори не привели до реалізації демократичного потенціалу українського суспільства. Парламентські вибори 2012 р. в Україні розчарували і Парламентську асамблею НАТО. Як заявив глава її делегації Ассен Агов, "сподіваємося, що наше розчарування спонукає новий парламент забезпечити необхідні законодавчі зміни для забезпечення демократії". Агов також висловив стурбованість непрозорим процесом підрахунку голосів.

Євросоюз свою оцінку виборам-2012 дасть тільки після завершення процедури підрахунку голосів. Однак, посол Євросоюзу в Україні Ян Томбінські зазначив, що міжнародні спостерігачі зафіксували багато порушень на виборах в Україні.

У той же час голова КВУ Олександр Черненко зазначив, що велика кількість порушень на виборах стає нормою для України. Найбільш проблемними в плані порушень експерт назвав Київську, Одеську, Черкаську області та місто Київ. Пізніше в КВУ рекомендували знизити граничну кількість виборців на виборчих дільницях.

ЦВК в свою чергу не вважає порушення, зафіксовані під час голосування, істотними. При цьому визнає, що в ході передвиборчої агітації мажоритарників було багато порушень. Також в ЦВК відзначили, що невелика кількість скарг є результатом використання системи відеоспостереження.

28 жовтня, в Україні відбулися вибори народних депутатів VII скликання. Вперше з 2002 р. парламентські вибори пройшли за змішаною системою - 225 депутатів оберуть за партійними списками і стільки ж за мажоритарною системою в одномандатних округах. Всього в бюлетені була представлена ​​21 партія, другий бюлетень складався з прізвищ кандидатів-мажоритарників.
Офіційні результати виборів-2012 будуть опубліковані після підрахунку документів з окружних комісій. Своє перше засідання нового скликання Верховної Ради України проведе 17 грудня 2012 р.

Читайте РБК-Україна в Google News

On Top
Продовжуючи переглядати RBC.UA Ви підтверджуєте, що ознайомилися з Політикою конфіденційності Правилами користування сайтом і згодні з використанням файлів cookie. Ознайомитися
Погоджуюся