Хіларі Клінтон: Відносини України і США зможуть розвиватися тільки при відмові від вибіркового правосуддя
Відносини України і США зможуть розвиватися тільки при відмові від вибіркового правосуддя. Про це заявила державний секретар США Хіларі Клінтон, пише видання The Financial.
Читайте також: Сенат США прийняв резолюцію, що закликає до звільнення Тимошенко (фото)
"Наші відносини з Україною дійсно зможуть рухатися вперед тільки тоді, коли ми побачимо кінець вибіркових переслідувань", - заявила Клінтон.
Держсекретар США також зазначила, що Європа і Сполучені Штати Америки тісно співпрацюють над проведенням справедливих парламентських виборів в Україні 28 жовтня, і це питання обговорювалося цього тижня на зустрічах між Клінтон і високим представником ЄС із зовнішньої політики і безпеки Кетрін Ештон.
Читайте також: Україна продовжує активну співпрацю зі США, незважаючи на резолюцію комітету Сенату про санкції щодо українських чиновників, - МЗС
"Україна надзвичайно важлива для європейської безпеки і стабільності. Ми дуже шкодуємо, що бачимо вибіркове переслідування, включаючи арешт колишнього прем'єр-міністра (Юлії) Тимошенко", - наголосила Клінтон.
Нагадаємо, напередодні Президент Віктор Янукович заявив під час спілкування з журналістами в Нью-Йорку, що проведення в Україні чесних і демократичних виборів до Верховної Ради дасть новий імпульс розвитку наших відносин зі США і країнами Європейського Союзу. "Влада більше, ніж хто-небудь, зацікавлена, щоб ці вибори були оцінені як чесні, прозорі і демократичні", - запевнив Янукович.
Читайте також: Гордон: США "поставили на паузу" відносини з Україною
Коментуючи резолюцію Сенату США щодо України, Президент підкреслив, що до неї, як до будь-якої оцінки, треба ставитися серйозно. Водночас глава держави нагадав, що оцінки України з боку Державного департаменту США та Білого дому відрізняються від резолюції Сенату.
Як повідомлялося, раніше під час зустрічі з Президентом Фінляндської Республіки Саулі Нііністьо в Нью-Йорку Янукович заявив, що парламентські вибори в Україні мають відбутися з дотриманням демократичних стандартів, бути чесними і прозорими.
Читайте також: Комітет Сенату США рекомендує Держдепу заборонити в'їзд українським чиновникам, причетним до ув'язнення Тимошенко
Нагадаємо, Парламентська асамблея Ради Європи (ПАРЄ) дала високу оцінку підготовці до парламентських виборів в Україні.
Раніше спостерігачі від ПАРЄ заявили про стурбованість "олігархізацією" української політики - злиттям політичних і економічних інтересів. Так, ПАРЄ закликала українську владу утриматися від зловживання адміністративним ресурсом і знову заявила про те, що майбутні парламентські вибори стануть лакмусовим папірцем відданості України принципам демократії на шляху подальшої європейської інтеграції. Члени передвиборчої делегації Асамблеї також підкреслили, що передвиборний період "був затьмарений позбавленням волі колишніх членів уряду і лідерів опозиції Юлії Тимошенко та Юрія Луценка".
Як повідомлялося, в американських політичних колах обговорюється можливість визнання недемократичними майбутніх парламентських виборів в Україні.
Нагадаємо, вибори до Верховної Ради відбудуться 28 жовтня 2012 р.