Вибори до Верховної Ради мають відбутися з дотриманням демократичних стандартів, - Янукович
Парламентські вибори в Україні мають відбутися з дотриманням демократичних стандартів, бути чесними і прозорими. Про це Президент України Віктор Янукович сказав під час зустрічі з Президентом Фінляндської Республіки Саулі Нііністьо в Нью-Йорку, передає прес-служба глави держави.
Читайте також: Україна у 2013 р. очікує візит прем'єр-міністра і глави МЗС Фінляндії, - Янукович
"28 жовтня відбудуться вибори до Верховної Ради. Сподіваємося, що вони будуть справедливими, прозорими і демократичними", - зазначив Янукович.
Президент нагадав, що під час виборів в Україні будуть працювати спостерігачі з різних країн, у тому числі з Фінляндії. "Для нас дуже важливо, щоб позиція Фінляндії була неупередженою", - додав Янукович.
Президент Фінляндії, у свою чергу, привітав намір свого українського колеги забезпечити проведення у країні чесних і демократичних парламентських виборів.
Читайте також: Парламентські вибори в Україні мають бути проведені у відповідності до міжнародних стандартів, - Хельга Шмід
Як повідомлялося сьогодні, Парламентська асамблея Ради Європи (ПАРЄ) дала високу оцінку підготовці до парламентських виборів в Україні.
Як повідомив директор департаменту інформаційної політики Міністерства закордонних справ (МЗС) України Олег Волошин, за підсумками візиту в Україну 19-21 вересня передвиборча місія ПАРЄ оприлюднила спільну заяву. "Ми б хотіли звернути увагу на низку зауважень і побажань, але нас зацікавив один із пасажів. Місія висловлює стурбованість ув'язненням Тимошенко і Луценка. Але це питання не може бути визначальним у визнанні виборів легітимними", - зазначив Волошин.
За словами чиновника МЗС, це ще один аргумент на користь того, що оцінки повинні даватися по ходу виборів, а не в результаті зусиль української опозиції: "Присутність міжнародних спостерігачів від різних місій підтверджує нашу готовність проведення чесних демократичних виборів".
Читайте також: ЦВК заборонила громадянам, які не змінюють виборчої адреси, голосувати за межами округу
Нагадаємо, 22 вересня спостерігачі від ПАРЄ заявили про стурбованість "олігархізації" української політики - злиттям політичних і економічних інтересів. Так, ПАРЄ закликала українську владу утриматися від зловживання адміністративним ресурсом і знову заявила про те, що майбутні парламентські вибори стануть лакмусовим папірцем відданості України принципам демократії на шляху подальшої європейської інтеграції.
Крім того, делегація ПАРЄ закликала до розширення плюралізму ЗМІ напередодні дня виборів, а також звернулася до влади, державних і приватних ЗМІ, зокрема, телебачення, забезпечити збалансоване, об'єктивне висвітлення платформи і політики партій, що беруть участь у виборах.
"У цьому контексті ми висловлюємо глибоку занепокоєність у зв'язку із законопроектом про криміналізацію наклепу і настійно закликаємо парламент, перш ніж остаточно прийняти його, взяти до уваги думку експертів Ради Європи", - сказано в повідомленні.
Читайте також: CIS-EMO представить ОБСЄ доповідь про передвиборчу ситуацію в Україні
Члени делегації знову наголосили, що передвиборний період "був затьмарений позбавленням волі колишніх членів уряду і лідерів опозиції Юлії Тимошенко та Юрія Луценка".
Раніше помічник державного секретаря США з європейських та євразійських справах Філіп Гордон заявив, що відносини Сполучених Штатів Америки з Україною "поставлені на паузу" через переслідування українською владою колишнього прем'єр-міністра Юлії Тимошенко та інших діячів опозиції.
Напередодні комітет Сенату США у закордонних справах схвалив проект резолюції, яка, в разі ухвалення в Сенаті, мала б на меті закликати уряд США відкликати посла з України і ввести візові обмеження відносно українських чиновників, які вдаються до порушення прав людини, корупції та інших антидемократичних дій.
У Міністерстві закордонних справ України у відповідь звернули увагу, що цей проект поки не відображає позиції всього Сенату.
Раніше повідомлялося, що в американських політичних колах обговорюється можливість визнання недемократичними майбутніх парламентських виборів в Україні.
Як повідомлялося, 20 вересня Янукович заявив, що Угода про асоціацію з ЄС може бути підписана після парламентських виборів в Україні.
Нагадаємо, вибори до Верховної Ради відбудуться 28 жовтня 2012 р.